0 thumbnail image for SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH
1 thumbnail image for SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH
2 thumbnail image for SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH
3 thumbnail image for SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH
4 thumbnail image for SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH
5 thumbnail image for SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH
Selected image for SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH
Selected image for SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH
Selected image for SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH
Selected image for SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH
Selected image for SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH
Selected image for SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH

SAMSUNG Телевизор 85" 4K Ultra HD, Smart TV, LED, UE85CU8072UXXH

Бител
105.900 ДЕНЗаштеда 10.900 ДЕН
95.000ДЕН
Понудата важи од 02/05/2024 до 30/05/2024

Боја:Црна

Опис на производот

Регистрирај се, купи со картичка SAMSUNG телевизор и заштеди 10.000 денари!
Искористи ваучер
ПРОМО КОД SAMSUNG10000

Динамични кристални бои
Реални бои, родени во чиста состојба со фин кристал
Потони во сликата која има милијарда нијанси на бои. Динамичните кристални бои даваат реални варијации за да можеш да ја видиш секоја суптилност.

Airslim
Поелегантен и потенок дизајн
Неверојатно тенкиот дизајн на телевизорот хармонично се вклопува во опкружувањето.

Кристален процесор 4K
Почувствувај ја секоја нијанса на боја, онака како што е наменето, во моќен 4K
Почувствувај ја секоја нијанса на боја, онака како што е наменето. Моќното скалирање 4K се грижи секогаш да имаш 4K резолуција за содржината која ја сакаш.

Smart Hub
Откриј ги омилените содржини на едно место
Оптимизирај го средувањето и откривањето содржини за да трошиш помалку време на пребарување, а повеќе на стримање филмови, игри и серии што ги сакаш.

Contrast Enhancer

Подобрено чуство за длабочина и боја

Contrast Enhancer динамично го приспособува контрастот, резултирајќи со подобрено чуство за длабочна и боја.

HDR (Висок динамички опсег)

Види ги деталите во секоја сцена

Високиот динамички опсег прикаѓува огромен спектар на бои и нивоа на светлина, така што може да уживаш во сите визуелни детали во секоја сцена.

Object Tracking Sound Lite (OTS Lite)

Реалистичен звук кој го следи дејство

3D surround- звукот со нашиот врвен виртуелен каналски звук ти овозможува целосно да се задлабочиш во звучното доживување.

Карактеристики:

 • Тип на екран: LED
 • Димензија на екран: 85"
 • Резолуција на екран: 4K (3840×2160)
 • Тип на тјунер: DVB-T2CS2
 • Smart TV
 • Оперативен систем: Tizen™
 • Допонителни функции: Wi-Fi (WiFi5), Bluetooth (BT5.2), HDR10+
 • Приклучоци: HDMI 3, USB 2, LAN
 • Јачина на звук: 20W
 • Звук: Dolby Atmos
 • CI+(1.4),HDMI-CEC
 • Димензии со постолје (ШxВxД): 1900,9 x 1131,5 x 394,7 mm
 • Димензии без постолје (ШxВxД): 1900,9 x 1086,1 x 26,9 mm
 • Боја: Црна

Спецификации

Бренд
Samsung

Тежина и димензии

Тежина
31 kg
Ширина (см)
190.09 cm
Висина (см)
108.61 cm

Технички детали

Боја на производот
Црна
Други карактеристики
Дијагонала на екран: 85''

Ананас ID

Шифра на производот
2NEEMTSH74

EAN /   код

EAN /   код
8806094913675
105.900 ДЕНЗаштеда 10.900 ДЕН
95.000ДЕН
Понудата важи од 02/05/2024 до 30/05/2024

Опис на производот

Регистрирај се, купи со картичка SAMSUNG телевизор и заштеди 10.000 денари!
Искористи ваучер
ПРОМО КОД SAMSUNG10000

Динамични кристални бои
Реални бои, родени во чиста состојба со фин кристал
Потони во сликата која има милијарда нијанси на бои. Динамичните кристални бои даваат реални варијации за да можеш да ја видиш секоја суптилност.

Airslim
Поелегантен и потенок дизајн
Неверојатно тенкиот дизајн на телевизорот хармонично се вклопува во опкружувањето.

Кристален процесор 4K
Почувствувај ја секоја нијанса на боја, онака како што е наменето, во моќен 4K
Почувствувај ја секоја нијанса на боја, онака како што е наменето. Моќното скалирање 4K се грижи секогаш да имаш 4K резолуција за содржината која ја сакаш.

Smart Hub
Откриј ги омилените содржини на едно место
Оптимизирај го средувањето и откривањето содржини за да трошиш помалку време на пребарување, а повеќе на стримање филмови, игри и серии што ги сакаш.

Contrast Enhancer

Подобрено чуство за длабочина и боја

Contrast Enhancer динамично го приспособува контрастот, резултирајќи со подобрено чуство за длабочна и боја.

HDR (Висок динамички опсег)

Види ги деталите во секоја сцена

Високиот динамички опсег прикаѓува огромен спектар на бои и нивоа на светлина, така што може да уживаш во сите визуелни детали во секоја сцена.

Object Tracking Sound Lite (OTS Lite)

Реалистичен звук кој го следи дејство

3D surround- звукот со нашиот врвен виртуелен каналски звук ти овозможува целосно да се задлабочиш во звучното доживување.

Карактеристики:

 • Тип на екран: LED
 • Димензија на екран: 85"
 • Резолуција на екран: 4K (3840×2160)
 • Тип на тјунер: DVB-T2CS2
 • Smart TV
 • Оперативен систем: Tizen™
 • Допонителни функции: Wi-Fi (WiFi5), Bluetooth (BT5.2), HDR10+
 • Приклучоци: HDMI 3, USB 2, LAN
 • Јачина на звук: 20W
 • Звук: Dolby Atmos
 • CI+(1.4),HDMI-CEC
 • Димензии со постолје (ШxВxД): 1900,9 x 1131,5 x 394,7 mm
 • Димензии без постолје (ШxВxД): 1900,9 x 1086,1 x 26,9 mm
 • Боја: Црна

Спецификации

Бренд
Samsung

Тежина и димензии

Тежина
31 kg
Ширина (см)
190.09 cm
Висина (см)
108.61 cm

Технички детали

Боја на производот
Црна
Други карактеристики
Дијагонала на екран: 85''

Ананас ID

Шифра на производот
2NEEMTSH74

EAN /   код

EAN /   код
8806094913675
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.