Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH

SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH

АНАНАС ШОП
50.990 ДЕНЗаштеда 17.000 ДЕН
33.990ДЕН
Понудата важи од 24/09/2023 до 20/10/2023

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

КАРАКТЕРИСТИКИ

• Дијагонала на екранот: 139,7 cm (55")
• Тип со висока дефиниција (HD): 4K Ultra HD
• Резолуција на екранот: 3840 x 2160 пиксели
• Технологија на екранот. LED
• Форма на екран: Рамен
• Оригинален сооднос: 4:3
• Технологија на интерполација на движење за подобро прикажување на движењето: PQI (Индекс за квалитет на слика) 2200
• Природна стапка на освежување: 50 Hz
• Маркетиншко име со динамичен сооднос на контраст: Mega Contrast

ТВ приемник
• Тип на приемник: аналоген и дигитален
• Систем за формат на дигитален сигнал: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
• Автоматско пребарување на канали

Smart TV
• Интернет ТВ
• Оперативен систем: Tizen
• Верзија за хибриден широкопојасен пренос на ТВ (HbbTV): 2.0.3

Аудио
• Број на звучници: 2
• RMS моќност: 20 W
• Вградени звучни рекордери: Dolby Digital
• Технологии за декодирање на аудио: Dolby Digital Plus
• Кју-симфонија
• Режим за повеќе простории (Multiroom)
• Подобрен аудио повратен канал (eARC)

Мрежа
• Wi-Fi
• Етернет LAN
• Bluetooth
• Стандарди за Wi-Fi: Wi-Fi 5 (802.11ac)
• Wi-Fi Direct
• верзија на Bluetooth: 5.2
• Веб-прелистувач
• Поддршка за HID

• VESA стандард за монтажа на интерфејс: 200 x 200 mm

Перформанси
• Поддржан висок динамички опсег (HDR)
• Намалување на бучавата
• Технологија со висок динамички опсег (HDR): Режим на филмаџија, висок динамички опсег 10+ (HDR10 плус), хибридна лог-гама (HLG)
• Режим на игра
• Функција за телетекст
• Поддршка за IPv6
• Играта има автоматски режим на мала латентност (ALLM)
• Технологии специфични за брендот: Motion xcelerator
• Споделете го приказот со допир
• Поддршка за MBR
• ConnectShare (хард диск)
• ConnectShare (USB)

Порти и интерфејси
• Број на HDMI порти: 3
• Број на порти за етернет LAN (RJ-45): 1
• Број на USB 2.0 порти: 2
• Заеднички интерфејс
• Заеднички интерфејс Плус (CI+). • Број на RF порти: 2
• Контрола на потрошувачка електроника (CEC): Anynet+

Функции за управување
• Електронско пребарување на програми (EPG)
• OSD екран
• Автоматско исклучување

Управување со потрошувачката
• Класа на енергетска ефикасност (SDR): G
• Класа на енергетска ефикасност (HDR): G
• Потрошувачка на енергија (SDR) на 1.000 часа: 93 kWh
• Потрошувачка на енергија: 93 W
• Потрошувачка на енергија (HDR) на 1.000 часа: 130 kWh
• Потрошувачка на енергија (standby): 0,5 W
• Максимална потрошувачка на енергија: 160 W
• Влезен напон со наизменична струја: 220 - 240 V
• AC влезна фреквенција: 50/60 Hz

Тежина и димензии
• Ширина (со држач): 1232,9 mm
• Длабочина (со држач): 249,1 mm
• Висина (со држач): 774,1 mm
• Тежина (со штанд): 16,2 kg
• Ширина (без држач): 123,3 cm
• Должина (без држач): 2,57 cm
• Висина (без држач): 70,9 cm
• Тежина (без држач): 15,5 kg

Спецификации

Бренд
Samsung

Дизајн

Боја на производот
Црна

Аудио

Број на звучници
2

Функција за паметна телевизија

Smart TV
Да

Приказ

Дијагонала на екранот
55 "

Пристаништа и интерфејси

Број на USB 2.0 порти
2
Број на HDMI порти
3

Мрежа

Bluetooth
Да
Wi-Fi
Да

Тежина

Ширина (со држач)
1232.9 mm
Длабочина (со држач)
249.1 mm
Висина (со држач) (мм)
774.1 mm
Тежина (без држач)
15.5 kg
Ширина (без држач)
123.3 cm
Должина (без држач)
25.7
Висина (без држач)
70.9 cm
Тежина (со стојалка)
16.2 kg

Ананас ID

Шифра на производот
3YTHF4OX1G

EAN /   код

EAN /   код
8806094282276
50.990 ДЕНЗаштеда 17.000 ДЕН
33.990ДЕН
Понудата важи од 24/09/2023 до 20/10/2023

Информации за испорака

Опис на производот

КАРАКТЕРИСТИКИ

• Дијагонала на екранот: 139,7 cm (55")
• Тип со висока дефиниција (HD): 4K Ultra HD
• Резолуција на екранот: 3840 x 2160 пиксели
• Технологија на екранот. LED
• Форма на екран: Рамен
• Оригинален сооднос: 4:3
• Технологија на интерполација на движење за подобро прикажување на движењето: PQI (Индекс за квалитет на слика) 2200
• Природна стапка на освежување: 50 Hz
• Маркетиншко име со динамичен сооднос на контраст: Mega Contrast

ТВ приемник
• Тип на приемник: аналоген и дигитален
• Систем за формат на дигитален сигнал: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
• Автоматско пребарување на канали

Smart TV
• Интернет ТВ
• Оперативен систем: Tizen
• Верзија за хибриден широкопојасен пренос на ТВ (HbbTV): 2.0.3

Аудио
• Број на звучници: 2
• RMS моќност: 20 W
• Вградени звучни рекордери: Dolby Digital
• Технологии за декодирање на аудио: Dolby Digital Plus
• Кју-симфонија
• Режим за повеќе простории (Multiroom)
• Подобрен аудио повратен канал (eARC)

Мрежа
• Wi-Fi
• Етернет LAN
• Bluetooth
• Стандарди за Wi-Fi: Wi-Fi 5 (802.11ac)
• Wi-Fi Direct
• верзија на Bluetooth: 5.2
• Веб-прелистувач
• Поддршка за HID

• VESA стандард за монтажа на интерфејс: 200 x 200 mm

Перформанси
• Поддржан висок динамички опсег (HDR)
• Намалување на бучавата
• Технологија со висок динамички опсег (HDR): Режим на филмаџија, висок динамички опсег 10+ (HDR10 плус), хибридна лог-гама (HLG)
• Режим на игра
• Функција за телетекст
• Поддршка за IPv6
• Играта има автоматски режим на мала латентност (ALLM)
• Технологии специфични за брендот: Motion xcelerator
• Споделете го приказот со допир
• Поддршка за MBR
• ConnectShare (хард диск)
• ConnectShare (USB)

Порти и интерфејси
• Број на HDMI порти: 3
• Број на порти за етернет LAN (RJ-45): 1
• Број на USB 2.0 порти: 2
• Заеднички интерфејс
• Заеднички интерфејс Плус (CI+). • Број на RF порти: 2
• Контрола на потрошувачка електроника (CEC): Anynet+

Функции за управување
• Електронско пребарување на програми (EPG)
• OSD екран
• Автоматско исклучување

Управување со потрошувачката
• Класа на енергетска ефикасност (SDR): G
• Класа на енергетска ефикасност (HDR): G
• Потрошувачка на енергија (SDR) на 1.000 часа: 93 kWh
• Потрошувачка на енергија: 93 W
• Потрошувачка на енергија (HDR) на 1.000 часа: 130 kWh
• Потрошувачка на енергија (standby): 0,5 W
• Максимална потрошувачка на енергија: 160 W
• Влезен напон со наизменична струја: 220 - 240 V
• AC влезна фреквенција: 50/60 Hz

Тежина и димензии
• Ширина (со држач): 1232,9 mm
• Длабочина (со држач): 249,1 mm
• Висина (со држач): 774,1 mm
• Тежина (со штанд): 16,2 kg
• Ширина (без држач): 123,3 cm
• Должина (без држач): 2,57 cm
• Висина (без држач): 70,9 cm
• Тежина (без држач): 15,5 kg

Спецификации

Бренд
Samsung

Дизајн

Боја на производот
Црна

Аудио

Број на звучници
2

Функција за паметна телевизија

Smart TV
Да

Приказ

Дијагонала на екранот
55 "

Пристаништа и интерфејси

Број на USB 2.0 порти
2
Број на HDMI порти
3

Мрежа

Bluetooth
Да
Wi-Fi
Да

Тежина

Ширина (со држач)
1232.9 mm
Длабочина (со држач)
249.1 mm
Висина (со држач) (мм)
774.1 mm
Тежина (без држач)
15.5 kg
Ширина (без држач)
123.3 cm
Должина (без држач)
25.7
Висина (без држач)
70.9 cm
Тежина (со стојалка)
16.2 kg

Ананас ID

Шифра на производот
3YTHF4OX1G

EAN /   код

EAN /   код
8806094282276
Понуди од други продавачи за истиот производ
SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
39.900ДЕН
Кај продавачотБител

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
SAMSUNG Телевизор Smart LED 55" UE55BU8572UXXH
39.900ДЕН
Кај продавачотБител

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.