Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис
Slike SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис

SAMSUNG Телевизор Smart UE65CU7172UXXH ТВ 65'' црна + држач гратис

АНАНАС ШОП
Ananas direct badge icondirekt
53.500 ДЕНЗаштеда 17.510 ДЕН
35.990ДЕН
Понудата важи од 01/12/2023 до 06/12/2023

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
• Дијагонала на екранот: 165,1 cm (65")
• Тип со висока дефиниција (HD): 4K Ultra HD
• Резолуција на екранот: 3840 x 2160 пиксели
• Технологија на екран: LED
• Форма на екран: Рамен
• Оригинален сооднос: 16:9
• Природна стапка на освежување: 50 Hz
• Mega Contrast
• Дијагонала на екранот: 163 cm
• ТВ приемник
• Тип на приемник: аналоген и дигитален
• Систем за формат на дигитален сигнал: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
• Автоматско пребарување на канали
• Smart TV
• Интернет ТВ
• Оперативен систем: Tizen
• Пресликување на екранот, прикажување на екранот на телефонот на ТВ
• Мапирање на звук
• Универзален водич
• Видео апликации: Samsung TV Plus

Аудио:
• Број на звучници: 2
• RMS моќност: 20 W
• Вградени звучни рекордери: Dolby Digital
• Технологии за декодирање на аудио: Dolby Digital Plus
• Приспособлив звук
• Кју-симфонија
• Режим за повеќе простории (Multiroom)
• Звучна технологија за повеќе простории: Samsung Multiroom Link
• Подобрен аудио повратен канал (eARC)

Мрежа:
• Wi-Fi
• Етернет LAN
• Bluetooth
• Стандарди за Wi-Fi: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
• верзија на Bluetooth: 5.2
• Веб-прелистувач

Дизајн:
• VESA монтирање
• Свитлив екран
• VESA стандард за монтажа на интерфејс: 400 x 300 mm
• Тип рамка: 3 без рамка
• Тип на штанд: Застанете со нозе

Изведба:
• Поддржан висок динамички опсег (HDR)
• Технологија со висок динамички опсег (HDR): High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG)
• Режим на игра
• Функција за телетекст
• Функција за титл
• Еко сензор
• Откривање на осветлување
• Поддршка за ТВ копчиња
• Технологија за обработка на слики: Samsung Contrast Enhancer
• Карактеристики на играта: Автоматски режим на мала латентност (ALLM)
• Технологии специфични за брендот: Микро затемнување, Motion xcelerator
• Поддршка за апликацијата SmartThings
• Споделете го приказот со допир
• Поддршка за безжичен Dex
• ТВ звук на мобилен уред
• ConnectShare (хард диск)
• ConnectShare (USB)

Порти и интерфејси:
• Број на HDMI порти: 3
• Влез за компјутер (D-SUB)
• Број на порти за етернет LAN (RJ-45): 1
• Број на USB 2.0 порти: 1
• Заеднички интерфејс
• Заеднички интерфејс Плус (CI+). • Аудио повратен канал (ARC)
• Оптички дигитален аудио излез: 1
• Број на RF порти: 3
• Заеднички интерфејс Plus (CI+) верзија: 1.3
• Контрола на потрошувачка електроника (CEC): Anynet+

Функции на управување:
• Гласовна контрола
• Електронско пребарување на програми (EPG)
• OSD екран
• Број на јазици на менито на екранот: 29
• Автоматско исклучување

Управување со трошоците:
• Класа на енергетска ефикасност (SDR): G
• Класа на енергетска ефикасност (HDR): G
• Потрошувачка на енергија (SDR) на 1.000 часа: 112 kWh
• Потрошувачка на енергија: 112 W
• Потрошувачка на енергија (HDR) на 1.000 часа: 187 kWh
• Потрошувачка на енергија (standby): 0,5 W
• Влезен напон со наизменична струја: 220 - 240 V
• AC влезна фреквенција: 50 - 60 Hz
• Режим за заштеда на енергија

Тежина и димензии:
• Ширина (со држач): 1449,4 mm
• Длабочина (со држач): 282,1 mm
• Висина (со држач): 906,6 mm
• Тежина (со штанд): 20,9 kg

+ Гратис Држач

Тип на држач: фиксен
Погоден за повеќето 39″ – 65″ телевизори
Максимална тежина: 30 кг.
Едноставно монтирање
Подесување: лево-десно и горе-долу
Безбедна употреба со систем за заклучување
Боја: Црна

Спецификации

Бренд
Samsung

Дизајн

Боја на производот
Црна

Аудио

Број на звучници
2

Функција за паметна телевизија

Smart TV
Да

Приказ

Дијагонала на екранот
65 "

Пристаништа и интерфејси

Број на USB 2.0 порти
1
Број на HDMI порти
3

Мрежа

Bluetooth
Да
Wi-Fi
Да

Тежина

Ширина (со држач)
1449.4 mm
Длабочина (со држач)
282.1 mm
Тежина (со стојалка)
45189 kg

Ананас ID

Шифра на производот
GDK04IS2P4

EAN /   код

EAN /   код
8806094853513
53.500 ДЕНЗаштеда 17.510 ДЕН
35.990ДЕН
Понудата важи од 01/12/2023 до 06/12/2023

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
• Дијагонала на екранот: 165,1 cm (65")
• Тип со висока дефиниција (HD): 4K Ultra HD
• Резолуција на екранот: 3840 x 2160 пиксели
• Технологија на екран: LED
• Форма на екран: Рамен
• Оригинален сооднос: 16:9
• Природна стапка на освежување: 50 Hz
• Mega Contrast
• Дијагонала на екранот: 163 cm
• ТВ приемник
• Тип на приемник: аналоген и дигитален
• Систем за формат на дигитален сигнал: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
• Автоматско пребарување на канали
• Smart TV
• Интернет ТВ
• Оперативен систем: Tizen
• Пресликување на екранот, прикажување на екранот на телефонот на ТВ
• Мапирање на звук
• Универзален водич
• Видео апликации: Samsung TV Plus

Аудио:
• Број на звучници: 2
• RMS моќност: 20 W
• Вградени звучни рекордери: Dolby Digital
• Технологии за декодирање на аудио: Dolby Digital Plus
• Приспособлив звук
• Кју-симфонија
• Режим за повеќе простории (Multiroom)
• Звучна технологија за повеќе простории: Samsung Multiroom Link
• Подобрен аудио повратен канал (eARC)

Мрежа:
• Wi-Fi
• Етернет LAN
• Bluetooth
• Стандарди за Wi-Fi: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
• верзија на Bluetooth: 5.2
• Веб-прелистувач

Дизајн:
• VESA монтирање
• Свитлив екран
• VESA стандард за монтажа на интерфејс: 400 x 300 mm
• Тип рамка: 3 без рамка
• Тип на штанд: Застанете со нозе

Изведба:
• Поддржан висок динамички опсег (HDR)
• Технологија со висок динамички опсег (HDR): High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG)
• Режим на игра
• Функција за телетекст
• Функција за титл
• Еко сензор
• Откривање на осветлување
• Поддршка за ТВ копчиња
• Технологија за обработка на слики: Samsung Contrast Enhancer
• Карактеристики на играта: Автоматски режим на мала латентност (ALLM)
• Технологии специфични за брендот: Микро затемнување, Motion xcelerator
• Поддршка за апликацијата SmartThings
• Споделете го приказот со допир
• Поддршка за безжичен Dex
• ТВ звук на мобилен уред
• ConnectShare (хард диск)
• ConnectShare (USB)

Порти и интерфејси:
• Број на HDMI порти: 3
• Влез за компјутер (D-SUB)
• Број на порти за етернет LAN (RJ-45): 1
• Број на USB 2.0 порти: 1
• Заеднички интерфејс
• Заеднички интерфејс Плус (CI+). • Аудио повратен канал (ARC)
• Оптички дигитален аудио излез: 1
• Број на RF порти: 3
• Заеднички интерфејс Plus (CI+) верзија: 1.3
• Контрола на потрошувачка електроника (CEC): Anynet+

Функции на управување:
• Гласовна контрола
• Електронско пребарување на програми (EPG)
• OSD екран
• Број на јазици на менито на екранот: 29
• Автоматско исклучување

Управување со трошоците:
• Класа на енергетска ефикасност (SDR): G
• Класа на енергетска ефикасност (HDR): G
• Потрошувачка на енергија (SDR) на 1.000 часа: 112 kWh
• Потрошувачка на енергија: 112 W
• Потрошувачка на енергија (HDR) на 1.000 часа: 187 kWh
• Потрошувачка на енергија (standby): 0,5 W
• Влезен напон со наизменична струја: 220 - 240 V
• AC влезна фреквенција: 50 - 60 Hz
• Режим за заштеда на енергија

Тежина и димензии:
• Ширина (со држач): 1449,4 mm
• Длабочина (со држач): 282,1 mm
• Висина (со држач): 906,6 mm
• Тежина (со штанд): 20,9 kg

+ Гратис Држач

Тип на држач: фиксен
Погоден за повеќето 39″ – 65″ телевизори
Максимална тежина: 30 кг.
Едноставно монтирање
Подесување: лево-десно и горе-долу
Безбедна употреба со систем за заклучување
Боја: Црна

Спецификации

Бренд
Samsung

Дизајн

Боја на производот
Црна

Аудио

Број на звучници
2

Функција за паметна телевизија

Smart TV
Да

Приказ

Дијагонала на екранот
65 "

Пристаништа и интерфејси

Број на USB 2.0 порти
1
Број на HDMI порти
3

Мрежа

Bluetooth
Да
Wi-Fi
Да

Тежина

Ширина (со држач)
1449.4 mm
Длабочина (со држач)
282.1 mm
Тежина (со стојалка)
45189 kg

Ананас ID

Шифра на производот
GDK04IS2P4

EAN /   код

EAN /   код
8806094853513

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.