Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH
Slike SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH

SAMSUNG Телевизор UE43AU7172UXXH

АНАНАС ШОП
Ananas direct badge icondirekt
29.990 ДЕНЗаштеда 11.491 ДЕН
18.499ДЕН
Понудата важи од 23/09/2023 до 30/09/2023

Боја:Сива

Информации за испорака

Опис на производот

Samsung ТV UE43AU7172UXXH

 

Карактеристики:

 • Дијагонала на мониторот: 109,2 cm (43")
 • Резолуција на екранот: 3840 x 2160 пиксели
 • Тип со висока дефиниција (HD): 4K Ultra HD
 • Технологија на екран: LED
 • Форма на екран: рамен
 • Паметен ТВ
 • Технологија на интерполација на движење за подобро прикажување на движењето: PQI (Индекс за квалитет на слика) 2000
 • Систем за формат на дигитален сигнал: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
 • Wi-Fi, етернет LAN

Спецификации

Бренд
Samsung

Дизајн

Боја на производот
Сива

Аудио

Број на звучници
2

Функција за паметна телевизија

Smart TV
Да

Приказ

Дијагонала на екранот
43 "

Пристаништа и интерфејси

Број на USB 2.0 порти
1
Број на HDMI порти
3

Мрежа

Bluetooth
Да
Wi-Fi
Да
Други карактеристики
Вградени звучни рекордери: Dolby Digital Технологии за декодирање на звук: Dolby Digital Plus Систем за формат на дигитален сигнал: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 Број на RF порти: 1 Број на порти за етернет LAN (RJ-45): 1 Заеднички интерфејс Аудио повратен канал (ARC) Режим на игра Функција за телетекст Функција на натпис Технологија со висок динамички опсег (HDR): Режим на снимање филм, висок динамички опсег 10+ (HDR10 плус), хибридна лог-гама (HLG) Поддржан висок динамички опсег (HDR). Електронско пребарување на програми (EPG) OSD екран Потрошувачка на енергија (standby): 0,5 W AC влезен напон: 220 - 240 V AC влезна фреквенција (Hz): 50/60 Потрошувачка на енергија (SDR) на 1.000 часа: 70 kWh Вклучени кабли: AC Држач за работна површина Тип на далечински управувач: TM2140A Стандарди за Wi-Fi: Wi-Fi 5 (802.11ac) Wi-Fi Direct веб прелистувач Етернет LAN Хибридно емитување широкопојасен ТВ (HbbTV) Технологија на интерполација на движење за подобар приказ на движење: PQI (Индекс за квалитет на слика) 2000 година

Тежина

Ширина (со држач)
963.9 mm
Длабочина (со држач)
192.5 mm
Висина (со држач) (мм)
627.8 mm
Тежина (без држач)
8.1 kg
Ширина (без држач)
96.4 cm
Висина (без држач)
55.9 cm
Тежина (со стојалка)
8.3 kg

Ананас ID

Шифра на производот
YY6WF1GTMB

EAN /   код

EAN /   код
8806092076396
29.990 ДЕНЗаштеда 11.491 ДЕН
18.499ДЕН
Понудата важи од 23/09/2023 до 30/09/2023

Информации за испорака

Опис на производот

Samsung ТV UE43AU7172UXXH

 

Карактеристики:

 • Дијагонала на мониторот: 109,2 cm (43")
 • Резолуција на екранот: 3840 x 2160 пиксели
 • Тип со висока дефиниција (HD): 4K Ultra HD
 • Технологија на екран: LED
 • Форма на екран: рамен
 • Паметен ТВ
 • Технологија на интерполација на движење за подобро прикажување на движењето: PQI (Индекс за квалитет на слика) 2000
 • Систем за формат на дигитален сигнал: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
 • Wi-Fi, етернет LAN

Спецификации

Бренд
Samsung

Дизајн

Боја на производот
Сива

Аудио

Број на звучници
2

Функција за паметна телевизија

Smart TV
Да

Приказ

Дијагонала на екранот
43 "

Пристаништа и интерфејси

Број на USB 2.0 порти
1
Број на HDMI порти
3

Мрежа

Bluetooth
Да
Wi-Fi
Да
Други карактеристики
Вградени звучни рекордери: Dolby Digital Технологии за декодирање на звук: Dolby Digital Plus Систем за формат на дигитален сигнал: DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 Број на RF порти: 1 Број на порти за етернет LAN (RJ-45): 1 Заеднички интерфејс Аудио повратен канал (ARC) Режим на игра Функција за телетекст Функција на натпис Технологија со висок динамички опсег (HDR): Режим на снимање филм, висок динамички опсег 10+ (HDR10 плус), хибридна лог-гама (HLG) Поддржан висок динамички опсег (HDR). Електронско пребарување на програми (EPG) OSD екран Потрошувачка на енергија (standby): 0,5 W AC влезен напон: 220 - 240 V AC влезна фреквенција (Hz): 50/60 Потрошувачка на енергија (SDR) на 1.000 часа: 70 kWh Вклучени кабли: AC Држач за работна површина Тип на далечински управувач: TM2140A Стандарди за Wi-Fi: Wi-Fi 5 (802.11ac) Wi-Fi Direct веб прелистувач Етернет LAN Хибридно емитување широкопојасен ТВ (HbbTV) Технологија на интерполација на движење за подобар приказ на движење: PQI (Индекс за квалитет на слика) 2000 година

Тежина

Ширина (со држач)
963.9 mm
Длабочина (со држач)
192.5 mm
Висина (со држач) (мм)
627.8 mm
Тежина (без држач)
8.1 kg
Ширина (без држач)
96.4 cm
Висина (без држач)
55.9 cm
Тежина (со стојалка)
8.3 kg

Ананас ID

Шифра на производот
YY6WF1GTMB

EAN /   код

EAN /   код
8806092076396

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.