0 thumbnail image for SONY PS5/EAS Playstation 5 Slim, 1TB, Blu-Ray Edition, Бел
1 thumbnail image for SONY PS5/EAS Playstation 5 Slim, 1TB, Blu-Ray Edition, Бел
2 thumbnail image for SONY PS5/EAS Playstation 5 Slim, 1TB, Blu-Ray Edition, Бел
3 thumbnail image for SONY PS5/EAS Playstation 5 Slim, 1TB, Blu-Ray Edition, Бел
4 thumbnail image for SONY PS5/EAS Playstation 5 Slim, 1TB, Blu-Ray Edition, Бел
Selected image for SONY PS5/EAS Playstation 5 Slim, 1TB, Blu-Ray Edition, Бел
Selected image for SONY PS5/EAS Playstation 5 Slim, 1TB, Blu-Ray Edition, Бел
Selected image for SONY PS5/EAS Playstation 5 Slim, 1TB, Blu-Ray Edition, Бел
Selected image for SONY PS5/EAS Playstation 5 Slim, 1TB, Blu-Ray Edition, Бел
Selected image for SONY PS5/EAS Playstation 5 Slim, 1TB, Blu-Ray Edition, Бел

SONY PS5/EAS Playstation 5 Slim, 1TB, Blu-Ray Edition, Бел

33.999 ДЕНЗаштеда 5.000 ДЕН
28.999ДЕН
Понудата важи од 05/06/2024 до 12/06/2024

Износ на рата: 4800 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Боја:Бела

Опис на производот

  • КОМПАКТЕН ДИЗАЈН: PlayStation 5 Slim носи сè што сакате кај PS5 во потенок и поелегантен облик. Уживајте во напредно искуство со игри без да заземате премногу простор во вашата соба.
  • БРЗИНА И КАПАЦИТЕТ: Со SSD од 1 TB, вашите омилени игри брзо ќе се вчитаат. Инсталирајте повеќе игри и заборавете на чекањето благодарение на големата брзина на читање и пишување.
  • ВИЗУАЛЕН РЕАЛИЗАМ: Технологијата Ray-Tracing носи ново ниво на реализам во игрите, со неверојатно детални светлосни ефекти, сенки и рефлексии. Играјте во 4K резолуција до 120 fps за флуидно искуство во играњето.
  • БОГАТИ БОИ И ЗВУК: HDR технологијата гарантира дека боите изгледаат поживописни и пореалистични, додека Tempest 3D AudioTech обезбедува звук што доаѓа од сите правци, создавајќи целосно извонредно искуство.
  • НАПРЕДНИ СПЕЦИФИКАЦИИ: Со AMD Ryzen Zen 2 процесор, AMD Radeon RDNA 2 графички процесор и 16GB GDDR6 меморија, PS5 Slim е подготвен да ги извршува најпребирливите игри без проблем. li>

 


Sony PlayStation 5 Slim е совршен спој на стил и моќ. Со тенок дизајн кој лесно се вклопува во секој простор, оваа конзола ги нуди истите моќни перформанси како стандардниот модел PS5. Благодарение на 1TB SSD, игрите се вчитуваат побрзо од кога било, додека технологијата Ray-Tracing и HDR обезбедуваат неспоредливо визуелно искуство. Покрај тоа, технологијата Tempest 3D AudioTech овозможува звукот да доаѓа од сите правци, нудејќи целосно извонредно искуство.

Репродуцирајте ги омилените наслови во 4K резолуција до 120 фрејмови во секунда за незаборавно искуство, а со поддршката за игрите на PS4, вашата библиотека со игри никогаш не била поголема. PS5 Slim е опремен и со напредни конектори, вклучувајќи USB-C и HDMI 2.1, што ви овозможува да го извлечете максимумот од вашите уреди.

Со можност за надградба на меморијата и поддршка за надворешен HDD, никогаш нема да ви снема простор за вашите игри. И со можноста бесплатно да ги ажурирате игрите од верзијата PS4 на PS5, вашето искуство ќе биде уште подобро.

Не пропуштајте ја можноста да ја искусите иднината на игрите со тенката конзола Sony PlayStation 5.

Спецификации

Бренд
Sony

Тежина и димензии

Тежина
4.2 kg
Ширина
358 mm
Длабочина
216 mm
Висина
96 mm
Тежина
3.2 kg

Карактеристики

Боја на производот
Бела
Играње
Да
Резолуција на екранот
3840 x 2160 (4K UHD)
SSD/HDD
1 TB SSD

Пристаништа и интерфејси

Број на HDMI порти
1
Број на USB порти
4
USB
Да

Ананас ID

Шифра на производот
GBEFAC8638

EAN /   код

EAN /   код
711719577188
33.999 ДЕНЗаштеда 5.000 ДЕН
28.999ДЕН
Понудата важи од 05/06/2024 до 12/06/2024

Износ на рата: 4800 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Опис на производот

  • КОМПАКТЕН ДИЗАЈН: PlayStation 5 Slim носи сè што сакате кај PS5 во потенок и поелегантен облик. Уживајте во напредно искуство со игри без да заземате премногу простор во вашата соба.
  • БРЗИНА И КАПАЦИТЕТ: Со SSD од 1 TB, вашите омилени игри брзо ќе се вчитаат. Инсталирајте повеќе игри и заборавете на чекањето благодарение на големата брзина на читање и пишување.
  • ВИЗУАЛЕН РЕАЛИЗАМ: Технологијата Ray-Tracing носи ново ниво на реализам во игрите, со неверојатно детални светлосни ефекти, сенки и рефлексии. Играјте во 4K резолуција до 120 fps за флуидно искуство во играњето.
  • БОГАТИ БОИ И ЗВУК: HDR технологијата гарантира дека боите изгледаат поживописни и пореалистични, додека Tempest 3D AudioTech обезбедува звук што доаѓа од сите правци, создавајќи целосно извонредно искуство.
  • НАПРЕДНИ СПЕЦИФИКАЦИИ: Со AMD Ryzen Zen 2 процесор, AMD Radeon RDNA 2 графички процесор и 16GB GDDR6 меморија, PS5 Slim е подготвен да ги извршува најпребирливите игри без проблем. li>

 


Sony PlayStation 5 Slim е совршен спој на стил и моќ. Со тенок дизајн кој лесно се вклопува во секој простор, оваа конзола ги нуди истите моќни перформанси како стандардниот модел PS5. Благодарение на 1TB SSD, игрите се вчитуваат побрзо од кога било, додека технологијата Ray-Tracing и HDR обезбедуваат неспоредливо визуелно искуство. Покрај тоа, технологијата Tempest 3D AudioTech овозможува звукот да доаѓа од сите правци, нудејќи целосно извонредно искуство.

Репродуцирајте ги омилените наслови во 4K резолуција до 120 фрејмови во секунда за незаборавно искуство, а со поддршката за игрите на PS4, вашата библиотека со игри никогаш не била поголема. PS5 Slim е опремен и со напредни конектори, вклучувајќи USB-C и HDMI 2.1, што ви овозможува да го извлечете максимумот од вашите уреди.

Со можност за надградба на меморијата и поддршка за надворешен HDD, никогаш нема да ви снема простор за вашите игри. И со можноста бесплатно да ги ажурирате игрите од верзијата PS4 на PS5, вашето искуство ќе биде уште подобро.

Не пропуштајте ја можноста да ја искусите иднината на игрите со тенката конзола Sony PlayStation 5.

Спецификации

Бренд
Sony

Тежина и димензии

Тежина
4.2 kg
Ширина
358 mm
Длабочина
216 mm
Висина
96 mm
Тежина
3.2 kg

Карактеристики

Боја на производот
Бела
Играње
Да
Резолуција на екранот
3840 x 2160 (4K UHD)
SSD/HDD
1 TB SSD

Пристаништа и интерфејси

Број на HDMI порти
1
Број на USB порти
4
USB
Да

Ананас ID

Шифра на производот
GBEFAC8638

EAN /   код

EAN /   код
711719577188
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.