Slike TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела
Slike TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела
Slike TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела
Slike TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела
Slike TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела
Slike TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела
Slike TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела
Slike TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела
Slike TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела
Slike TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела
Slike TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела
Slike TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела

TESLA Клима инвертер TT34TP21-1232IAWT бела

АНАНАС ШОП
29.689ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
• Капацитет на клима уредот: 12000 BTU
• Капацитет за ладење: 3400 (1000-3770) W
• Капацитет за греење: 3430 (1000-3810) W
• Фреон: R32
• Коефициент SEER (Енергетска ефикасност при ладење): 6,1
• SCOP коефициент (Енергетска ефикасност при загревање): 4
• Влезна моќност за ладење: 1049 W
• Влезна грејна моќност: 922 W
• Проток на воздух (Max): 560 m3/h
• Капацитет за одвлажнување: 1,2 l/h
• Ниво на бучава (внатрешна единица): 47/43/38/32 dB
• Ниво на бучава (надворешна единица): 50 dB

Функции:
• 4 брзини на вентилаторот (ниска/средна/висока/турбо, 3D проток на воздух)
• Хоризонтално-хоризонтална насока на воздухот
• Турбо режим, заштита од ладен воздух
• Се чувствувам, загревам/ладам при ниски надворешни температури -20°C
• Пријатно ладење
• Одвлажнување на воздухот
• Автоматски режим
• Паметен проток на воздух
• Брзо ладење и брзо загревање
• Интелигентно одмрзнување

Други карактеристики:
• Копче за итни случаи
• Надворешна единица отпорна на 'рѓа
• Откривање на истекување на гас
• Автоматско рестартирање
• Самодијагностика
• Меморирање на положбата на отворот за воздух
• Двострана дренажа
• Филтер што може да се пере во мирување
• ЕКО функција
• Тајмер
• WIFI
• Филтер за јонизатор
• Грејач на послужавник
• Димензии на внатрешната единица (ШxВxД): 79 × 27,5 × 19,2 cm
• Димензии на надворешната единица (ШxВxД): 77,7 × 49,8 × 29 cm

Спецификации

Бренд
Tesla

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на климатизерот
12000 BTU

Ананас ID

Шифра на производот
VO45VUAAI9

EAN /   код

EAN /   код
8606031240235
29.689ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
• Капацитет на клима уредот: 12000 BTU
• Капацитет за ладење: 3400 (1000-3770) W
• Капацитет за греење: 3430 (1000-3810) W
• Фреон: R32
• Коефициент SEER (Енергетска ефикасност при ладење): 6,1
• SCOP коефициент (Енергетска ефикасност при загревање): 4
• Влезна моќност за ладење: 1049 W
• Влезна грејна моќност: 922 W
• Проток на воздух (Max): 560 m3/h
• Капацитет за одвлажнување: 1,2 l/h
• Ниво на бучава (внатрешна единица): 47/43/38/32 dB
• Ниво на бучава (надворешна единица): 50 dB

Функции:
• 4 брзини на вентилаторот (ниска/средна/висока/турбо, 3D проток на воздух)
• Хоризонтално-хоризонтална насока на воздухот
• Турбо режим, заштита од ладен воздух
• Се чувствувам, загревам/ладам при ниски надворешни температури -20°C
• Пријатно ладење
• Одвлажнување на воздухот
• Автоматски режим
• Паметен проток на воздух
• Брзо ладење и брзо загревање
• Интелигентно одмрзнување

Други карактеристики:
• Копче за итни случаи
• Надворешна единица отпорна на 'рѓа
• Откривање на истекување на гас
• Автоматско рестартирање
• Самодијагностика
• Меморирање на положбата на отворот за воздух
• Двострана дренажа
• Филтер што може да се пере во мирување
• ЕКО функција
• Тајмер
• WIFI
• Филтер за јонизатор
• Грејач на послужавник
• Димензии на внатрешната единица (ШxВxД): 79 × 27,5 × 19,2 cm
• Димензии на надворешната единица (ШxВxД): 77,7 × 49,8 × 29 cm

Спецификации

Бренд
Tesla

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на климатизерот
12000 BTU

Ананас ID

Шифра на производот
VO45VUAAI9

EAN /   код

EAN /   код
8606031240235
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.