Selected image for TORRIDEN Серум за лице DIVE IN Low Molecule Hyaluronic Acid 50ml

TORRIDEN Серум за лице DIVE IN Low Molecule Hyaluronic Acid 50ml

Elloxy
1.500ДЕН

Опис на производот

Ја подобрува еластичноста на кожата и го поддржува формирањето на колаген, со што се намалуваат брчките. Кожата интензивно се снабдува со влажност и хранливи материи и изгледа помазна, погуста и поцврста. Формулацијата која е зајакната со пантенол, церамид и бета-глукан, ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата и ја задржува хидратацијата

Придобивки:

 • Хидриратантен серум кој може брзо да се апсорбира за само 3 секунди.
 • 5D-комплексот на хијалуронска киселина ја надополнува и зачувува влажноста во длабоките слоеви на кожата.
 • Содржи д-пантенол, алантоин и мадекасозид кои можат ефикасно да ја смират кожата.
 • Ова е лесна есенција за подмладување која може целосно да се апсорбира, правејќи ја кожата свежа.

Начин на употреба:

 • Нанесете 3-5 капки од серумот и рамномерно распоредете го на целото лице.
 • Може да нанесете повеќе слоеви за подобар хидратантен ефект.

Пакување: 50ml

Спецификации

Бренд
TORRIDEN

Ананас ID

Шифра на производот
Y15VIEBCO9

EAN /   код

EAN /   код
ANNGM1GMPD
1.500ДЕН

Опис на производот

Ја подобрува еластичноста на кожата и го поддржува формирањето на колаген, со што се намалуваат брчките. Кожата интензивно се снабдува со влажност и хранливи материи и изгледа помазна, погуста и поцврста. Формулацијата која е зајакната со пантенол, церамид и бета-глукан, ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата и ја задржува хидратацијата

Придобивки:

 • Хидриратантен серум кој може брзо да се апсорбира за само 3 секунди.
 • 5D-комплексот на хијалуронска киселина ја надополнува и зачувува влажноста во длабоките слоеви на кожата.
 • Содржи д-пантенол, алантоин и мадекасозид кои можат ефикасно да ја смират кожата.
 • Ова е лесна есенција за подмладување која може целосно да се апсорбира, правејќи ја кожата свежа.

Начин на употреба:

 • Нанесете 3-5 капки од серумот и рамномерно распоредете го на целото лице.
 • Може да нанесете повеќе слоеви за подобар хидратантен ефект.

Пакување: 50ml

Спецификации

Бренд
TORRIDEN

Ананас ID

Шифра на производот
Y15VIEBCO9

EAN /   код

EAN /   код
ANNGM1GMPD
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.