Slike TOSHIBA Клима RAS-B13N4KVRG-E/RAS-13J2AVSG-E1 Haori
Slike TOSHIBA Клима RAS-B13N4KVRG-E/RAS-13J2AVSG-E1 Haori

TOSHIBA Клима RAS-B13N4KVRG-E/RAS-13J2AVSG-E1 Haori

АНАНАС ШОП
79.900 ДЕНЗаштеда 11.910 ДЕН
67.990ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

• ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A+++/A+++ (8.7/5.1)
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4100 W
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:5300 W
• ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3500/4200 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:800 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1080 W
• ПРОТОК НА ВОЗДУХ:670 M3
• КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.50 L/H
• НИВО НА БУЧАВА:19 DB
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ℃ ДО 46 ℃
• МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:11 KG
• МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:30 KG
• ФРЕОН:R32
• МОДЕРЕН ФИЛТРИРАЧКИ СИСТЕМ: АНТИПРАШЕСТ ФИЛТЕР, ПРОЧИСТУВАЧ НА
• ВОЗДУХ “PLASMA PURIFIER” И „ULTRA PURE“ ФИЛТЕР
• ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:550 X 780 X 290 MM
• ФАБРИЧКИ ВГРАДЕН WI-FI СО СЛЕДЕЊЕ НА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА
• МОЖНОСТ ЗА УПРАВУВАЊЕ ПРЕКУ ALEXA И GOOGLE ASSISTANT
• ПРЕДЕН ТЕКСТИЛЕН ПАНЕЛ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ МЕНУВА
• ЛУКСУЗЕН ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАЧ
• ГАРАНЦИЈА:3 ГОДИНИ

Спецификации

Бренд
Toshiba

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
5M0GMLNNQR

EAN /   код

EAN /   код
8855169061445
79.900 ДЕНЗаштеда 11.910 ДЕН
67.990ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

• ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A+++/A+++ (8.7/5.1)
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:4100 W
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:5300 W
• ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3500/4200 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:800 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1080 W
• ПРОТОК НА ВОЗДУХ:670 M3
• КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.50 L/H
• НИВО НА БУЧАВА:19 DB
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 ℃ ДО 46 ℃
• МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:11 KG
• МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:30 KG
• ФРЕОН:R32
• МОДЕРЕН ФИЛТРИРАЧКИ СИСТЕМ: АНТИПРАШЕСТ ФИЛТЕР, ПРОЧИСТУВАЧ НА
• ВОЗДУХ “PLASMA PURIFIER” И „ULTRA PURE“ ФИЛТЕР
• ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:550 X 780 X 290 MM
• ФАБРИЧКИ ВГРАДЕН WI-FI СО СЛЕДЕЊЕ НА ПОТРОШУВАЧКА НА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА
• МОЖНОСТ ЗА УПРАВУВАЊЕ ПРЕКУ ALEXA И GOOGLE ASSISTANT
• ПРЕДЕН ТЕКСТИЛЕН ПАНЕЛ КОЈ МОЖЕ ДА СЕ МЕНУВА
• ЛУКСУЗЕН ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАЧ
• ГАРАНЦИЈА:3 ГОДИНИ

Спецификации

Бренд
Toshiba

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
5M0GMLNNQR

EAN /   код

EAN /   код
8855169061445
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.