Selected image for Транзистор BC848B-MBR SMD

Транзистор BC848B-MBR SMD

BDS Electronic
4ДЕН

Опис на производот

Транзистор — полуспроводнички уред кој најчесто се користи да засилува или да вклучува и исклучува сигнали. Транзисторот е основната единица од која се прават сметачите и сите понови електронски уреди. Најчесто се спојуваат повеќе транзистори во едно интегрално коло.

Спецификации

Бренд
ДРУГ БРЕНД

Тежина и димензии

Тежина
0.01 kg

Карактеристики

Тип на екран
МРАЗ

Ананас ID

Шифра на производот
IMTRZ9T6BC

EAN /   код

EAN /   код
ANPTSGQXZ8
4ДЕН

Опис на производот

Транзистор — полуспроводнички уред кој најчесто се користи да засилува или да вклучува и исклучува сигнали. Транзисторот е основната единица од која се прават сметачите и сите понови електронски уреди. Најчесто се спојуваат повеќе транзистори во едно интегрално коло.

Спецификации

Бренд
ДРУГ БРЕНД

Тежина и димензии

Тежина
0.01 kg

Карактеристики

Тип на екран
МРАЗ

Ананас ID

Шифра на производот
IMTRZ9T6BC

EAN /   код

EAN /   код
ANPTSGQXZ8
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.