Selected image for UNDER ARMOUR Дуксер rival fleece

UNDER ARMOUR Дуксер rival fleece

D Sport
3.499 ДЕНЗаштеда 1.400 ДЕН
2.099ДЕН
Понудата важи од 17/05/2024 до 31/05/2024

Боја:Маслинеста

Големина

Опис на производот

• UNDER ARMOUR е американска компанија за спортски обувки и облека со седиште во Балтимор.
• Компанијата е основана од Кевин Планк во 1996 година.
• Како поранешен капитен на фудбалскиот тим на Универзитетот во Мериленд, тој започнал бизнис од подрумот на неговата баба во Вашингтон на 23-годишна возраст.
• Денес е исклучително успешна компанија и препознатлив бренд низ целиот свет.
• Under Armour е фокусиран на најмодерното производство и дизајн, со цел да ги зајакне спортистите ширум светот, да им понуди на сите ентузијасти за обука врвна опрема и да им помогне да бидат уште подобри и посилни, а поставените цели поостварливи.
• Станува збор за еден од омилените спортски брендови кај популацијата чија секојдневна рутина се состои од напорни тренинзи, влегување во форма и соборување на лични рекорди, па секоја нова колекција со нетрпение се чека.
• Under Armour колекциите се наменети за мажи и жени, а има и колекции наменети за најмладите.
• Соработката со бројни спортски великани, меѓу кои Tom Brady, Stephen Curry, Bryce Harper, Jordan Spieth, Lindsey Vonn, Dwayne Johnson , помогна да се промовира и популаризира брендот на глобално ниво.

Спецификации

Бренд
UNDER ARMOUR

Тежина и димензии

Тежина
0.65 kg

Карактеристики

Боја на производот
Маслинеста
Пол
Машки

Сезона

Сезона
Есен
Големина
XXL

Ананас ID

Шифра на производот
9A9B0FKWFN

EAN /   код

EAN /   код
196884122102
3.499 ДЕНЗаштеда 1.400 ДЕН
2.099ДЕН
Понудата важи од 17/05/2024 до 31/05/2024

Опис на производот

• UNDER ARMOUR е американска компанија за спортски обувки и облека со седиште во Балтимор.
• Компанијата е основана од Кевин Планк во 1996 година.
• Како поранешен капитен на фудбалскиот тим на Универзитетот во Мериленд, тој започнал бизнис од подрумот на неговата баба во Вашингтон на 23-годишна возраст.
• Денес е исклучително успешна компанија и препознатлив бренд низ целиот свет.
• Under Armour е фокусиран на најмодерното производство и дизајн, со цел да ги зајакне спортистите ширум светот, да им понуди на сите ентузијасти за обука врвна опрема и да им помогне да бидат уште подобри и посилни, а поставените цели поостварливи.
• Станува збор за еден од омилените спортски брендови кај популацијата чија секојдневна рутина се состои од напорни тренинзи, влегување во форма и соборување на лични рекорди, па секоја нова колекција со нетрпение се чека.
• Under Armour колекциите се наменети за мажи и жени, а има и колекции наменети за најмладите.
• Соработката со бројни спортски великани, меѓу кои Tom Brady, Stephen Curry, Bryce Harper, Jordan Spieth, Lindsey Vonn, Dwayne Johnson , помогна да се промовира и популаризира брендот на глобално ниво.

Спецификации

Бренд
UNDER ARMOUR

Тежина и димензии

Тежина
0.65 kg

Карактеристики

Боја на производот
Маслинеста
Пол
Машки

Сезона

Сезона
Есен
Големина
XXL

Ананас ID

Шифра на производот
9A9B0FKWFN

EAN /   код

EAN /   код
196884122102
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.