0 thumbnail image for UNDER Armour Маица со кратки ракави црна Boys UA CARRY MULTI ANIMATED SS
1 thumbnail image for UNDER Armour Маица со кратки ракави црна Boys UA CARRY MULTI ANIMATED SS
2 thumbnail image for UNDER Armour Маица со кратки ракави црна Boys UA CARRY MULTI ANIMATED SS
Selected image for UNDER Armour Маица со кратки ракави црна Boys UA CARRY MULTI ANIMATED SS
Selected image for UNDER Armour Маица со кратки ракави црна Boys UA CARRY MULTI ANIMATED SS
Selected image for UNDER Armour Маица со кратки ракави црна Boys UA CARRY MULTI ANIMATED SS

UNDER Armour Маица со кратки ракави црна Boys UA CARRY MULTI ANIMATED SS

D Sport
1.790 ДЕНЗаштеда 895 ДЕН
895ДЕН
Понудата важи од 17/05/2024 до 31/05/2024

Боја:Црна

Големина

Опис на производот

UNDER ARMOUR е американска компанија за спортски обувки и облека со седиште во Балтимор. Компанијата е основана од Кевин Планк во 1996 година. Како поранешен капитен на фудбалскиот тим на Универзитетот во Мериленд, тој започнал бизнис од подрумот на неговата баба во Вашингтон на само 23 години. Денес е исклучително успешна компанија и препознатлив бренд во целиот свет. Under Armour е фокусиран на врвно производство и дизајн, со цел да ги зајакне спортистите ширум светот, нудејќи им на сите ентузијасти за обука врвна опрема и помагајќи им да бидат уште подобри и посилни, а нивните цели поостварливи. Станува збор за еден од омилените спортски брендови кај популацијата чија секојдневна рутина се состои од напорни тренинзи, добивање кондиција и соборување лични рекорди, па секоја нова колекција со нетрпение се чека. Under Armour колекциите се наменети за мажи и жени, а има и колекции наменети за најмладите. Соработката со бројни спортски великани, меѓу кои Том Брејди, Стивен Кари, Брајс Харпер, Џордан Спит, Линдзи Вон, Двејн Џонсон, помогна да се промовира и популаризира брендот на глобално ниво.

Спецификации

Бренд
UNDER ARMOUR

Тежина и димензии

Тежина
0.66 kg

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Пол
Машки
Сезона
Пролет-Лето
Големина
YXL

Информации за нега

Може да се мие
Да

Ананас ID

Шифра на производот
RY8MVX16S0

EAN /   код

EAN /   код
195253783999
1.790 ДЕНЗаштеда 895 ДЕН
895ДЕН
Понудата важи од 17/05/2024 до 31/05/2024

Опис на производот

UNDER ARMOUR е американска компанија за спортски обувки и облека со седиште во Балтимор. Компанијата е основана од Кевин Планк во 1996 година. Како поранешен капитен на фудбалскиот тим на Универзитетот во Мериленд, тој започнал бизнис од подрумот на неговата баба во Вашингтон на само 23 години. Денес е исклучително успешна компанија и препознатлив бренд во целиот свет. Under Armour е фокусиран на врвно производство и дизајн, со цел да ги зајакне спортистите ширум светот, нудејќи им на сите ентузијасти за обука врвна опрема и помагајќи им да бидат уште подобри и посилни, а нивните цели поостварливи. Станува збор за еден од омилените спортски брендови кај популацијата чија секојдневна рутина се состои од напорни тренинзи, добивање кондиција и соборување лични рекорди, па секоја нова колекција со нетрпение се чека. Under Armour колекциите се наменети за мажи и жени, а има и колекции наменети за најмладите. Соработката со бројни спортски великани, меѓу кои Том Брејди, Стивен Кари, Брајс Харпер, Џордан Спит, Линдзи Вон, Двејн Џонсон, помогна да се промовира и популаризира брендот на глобално ниво.

Спецификации

Бренд
UNDER ARMOUR

Тежина и димензии

Тежина
0.66 kg

Карактеристики

Боја на производот
Црна
Пол
Машки
Сезона
Пролет-Лето
Големина
YXL

Информации за нега

Може да се мие
Да

Ананас ID

Шифра на производот
RY8MVX16S0

EAN /   код

EAN /   код
195253783999
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.