Selected image for URIAGE Гел - крем cica  40ml bariederm

URIAGE Гел - крем cica 40ml bariederm

1.060ДЕН

Опис на производот

URIAGE Bariederm CICA дневен гел-крем 40ml.
Производи за секојдневна нега на оштетена и иритирана кожа.
Производите овозможуваат здрава, хидрирана и исхранета кожа, и заштита на кожата од секојдневните надворешни агенси.
Идеални се за употреба на иритирана кожа како последица од:
Носење на заштитни маски за лице
Пост дермо естетски интервенции
Иритирана кожа како последица на надворешни агенси
Состав:
THERMAL -BIOTIK KOMPLEKS 10.5% (содржи пребиотик Инулин и термална вода)
PANTHENOL- дериват на B5 која ја смирува и јакне заштитната бариера на кожата.
HIJALURONSKA KISELINA- овозможува длабока хидратација на кожата.
CENTELLA ASIATICA - го подобрува клеточниот метаболизам и ја активира синтезата на колагенот, го подобрува зараснувањето на оштетената кожа

Спецификации

Бренд
URIAGE

Тежина и димензии

Тежина
0.26 kg

Ананас ID

Шифра на производот
UAREFN50FW

EAN /   код

EAN /   код
3661434011924
1.060ДЕН

Опис на производот

URIAGE Bariederm CICA дневен гел-крем 40ml.
Производи за секојдневна нега на оштетена и иритирана кожа.
Производите овозможуваат здрава, хидрирана и исхранета кожа, и заштита на кожата од секојдневните надворешни агенси.
Идеални се за употреба на иритирана кожа како последица од:
Носење на заштитни маски за лице
Пост дермо естетски интервенции
Иритирана кожа како последица на надворешни агенси
Состав:
THERMAL -BIOTIK KOMPLEKS 10.5% (содржи пребиотик Инулин и термална вода)
PANTHENOL- дериват на B5 која ја смирува и јакне заштитната бариера на кожата.
HIJALURONSKA KISELINA- овозможува длабока хидратација на кожата.
CENTELLA ASIATICA - го подобрува клеточниот метаболизам и ја активира синтезата на колагенот, го подобрува зараснувањето на оштетената кожа

Спецификации

Бренд
URIAGE

Тежина и димензии

Тежина
0.26 kg

Ананас ID

Шифра на производот
UAREFN50FW

EAN /   код

EAN /   код
3661434011924
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.