Slike VICHY Дезодоранс Roll-on за регулација на потење 48h 50 ml DUO
Slike VICHY Дезодоранс Roll-on за регулација на потење 48h 50 ml DUO

VICHY Дезодоранс Roll-on за регулација на потење 48h 50 ml DUO

ПЗУ Аптека Полин
1.715ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Vichy Deo Roll-on Antiperspirant е формулиран за мажи и жени кои се склони кон интензивно потење и имаат потреба од долготраен ефект и нега без да се чувствуваат непријатно на кожата. Состојките против потење обезбедуваат интензивна и непосредна свежина и беспрекорна сигурност 48 часа. Микрочестичките од активни состојки овозможуваат насочено дејство во средината на потните жлезди и долготрајна ефикасност. Хипоалергично формула, без алкохол и парабени.

Спецификации

Бренд
Vichy

Карактеристики

Пол
Унисекс
Волумен
50 ml
Како да се користи
Naneti svakodnevno na čiste i suve pazuhe.
Без суровост
Не
Состојки
аква / вода - алуминиум хлорохидрат - диметикон - c14-22 алкохоли - steareth-100/peg-136/hdi кополимер - парфем / мирис - перлит - c12-20 алкил глукозид - тетранатриум глутамат диацетал буттилкароп

Ананас ID

Шифра на производот
JGIEFVR5I5

EAN /   код

EAN /   код
3337871324735
1.715ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Vichy Deo Roll-on Antiperspirant е формулиран за мажи и жени кои се склони кон интензивно потење и имаат потреба од долготраен ефект и нега без да се чувствуваат непријатно на кожата. Состојките против потење обезбедуваат интензивна и непосредна свежина и беспрекорна сигурност 48 часа. Микрочестичките од активни состојки овозможуваат насочено дејство во средината на потните жлезди и долготрајна ефикасност. Хипоалергично формула, без алкохол и парабени.

Спецификации

Бренд
Vichy

Карактеристики

Пол
Унисекс
Волумен
50 ml
Како да се користи
Naneti svakodnevno na čiste i suve pazuhe.
Без суровост
Не
Состојки
аква / вода - алуминиум хлорохидрат - диметикон - c14-22 алкохоли - steareth-100/peg-136/hdi кополимер - парфем / мирис - перлит - c12-20 алкил глукозид - тетранатриум глутамат диацетал буттилкароп

Ананас ID

Шифра на производот
JGIEFVR5I5

EAN /   код

EAN /   код
3337871324735
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.