Slike VICHY Energy шампон против опаѓање Dercos 400 мл
Slike VICHY Energy шампон против опаѓање Dercos 400 мл

VICHY Energy шампон против опаѓање Dercos 400 мл

Anni Farm
1.538ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Енергетскиот шампон Виши против опаѓање ја содржи патентираната молекула Аминексил, ефикасен против опаѓање на косата. Аминексил е молекула против опаѓање на косата која е резултат на десетгодишно истражување и е заштитена со два патенти. Неговата ефикасност е докажана во споредба со плацебо. Го спречува стврднувањето на колагенската обвивка за да ја зачува мекоста и еластичноста на ткивото што го опкружува коренот и за негово подобро прицврстување на кожата на скалпот. Хипоалергичната формула не содржи парабени. Витамините ПП, Б5 и Б6 содржани во формулацијата ја негуваат и негуваат косата. Косата се ревитализира и зајакнува од корен до врв, а стапката на губење на косата се намалува. Препаратот е збогатен со Vichy минерализирана термална вода и не содржи парабени. Течната текстура на шампонот овозможува лесно нанесување и испирање. Пакувањето содржи 400 ml.

Спецификации

Бренд
Vichy

Карактеристики

Пол
Унисекс
Волумен
400 ml
Состојки
Аква / вода - натриум лаурет сулфат - лимонска киселина - динатриум кокоамфодиацетат - гликол дистеарат - амониум хидроксид - карбомер - диаминопиримидин оксид - динатриум рицинолеамидо меа-сулфосукцинат - хексилен гликол - ниацинамид - пантенол полинелиум-прописененил-0 гликол - пиридоксин hcl - салицилна киселина - натриум бензоат - натриум хлорид - натриум хидроксид - парфем / мирис
Како да се користи
Шампонот е погоден за честа употреба. Нежно масирајте ги прамените додека косата е влажна, а потоа исплакнете со топла вода. Се препорачува да се користи со Dercos третман против опаѓање на косата со Aminexil SP94 за мажи и жени. Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете.
Без суровост
Не

Ананас ID

Шифра на производот
8FZ5CTVZGT

EAN /   код

EAN /   код
5902503861575
1.538ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Енергетскиот шампон Виши против опаѓање ја содржи патентираната молекула Аминексил, ефикасен против опаѓање на косата. Аминексил е молекула против опаѓање на косата која е резултат на десетгодишно истражување и е заштитена со два патенти. Неговата ефикасност е докажана во споредба со плацебо. Го спречува стврднувањето на колагенската обвивка за да ја зачува мекоста и еластичноста на ткивото што го опкружува коренот и за негово подобро прицврстување на кожата на скалпот. Хипоалергичната формула не содржи парабени. Витамините ПП, Б5 и Б6 содржани во формулацијата ја негуваат и негуваат косата. Косата се ревитализира и зајакнува од корен до врв, а стапката на губење на косата се намалува. Препаратот е збогатен со Vichy минерализирана термална вода и не содржи парабени. Течната текстура на шампонот овозможува лесно нанесување и испирање. Пакувањето содржи 400 ml.

Спецификации

Бренд
Vichy

Карактеристики

Пол
Унисекс
Волумен
400 ml
Состојки
Аква / вода - натриум лаурет сулфат - лимонска киселина - динатриум кокоамфодиацетат - гликол дистеарат - амониум хидроксид - карбомер - диаминопиримидин оксид - динатриум рицинолеамидо меа-сулфосукцинат - хексилен гликол - ниацинамид - пантенол полинелиум-прописененил-0 гликол - пиридоксин hcl - салицилна киселина - натриум бензоат - натриум хлорид - натриум хидроксид - парфем / мирис
Како да се користи
Шампонот е погоден за честа употреба. Нежно масирајте ги прамените додека косата е влажна, а потоа исплакнете со топла вода. Се препорачува да се користи со Dercos третман против опаѓање на косата со Aminexil SP94 за мажи и жени. Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете.
Без суровост
Не

Ананас ID

Шифра на производот
8FZ5CTVZGT

EAN /   код

EAN /   код
5902503861575

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.