Selected image for VILLAGER Eл.косилка 1220 PRIME  32см / 1200 W

VILLAGER Eл.косилка 1220 PRIME 32см / 1200 W

AНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
4.500 ДЕНЗаштеда 910 ДЕН
3.590ДЕН
Понудата важи од 09/05/2024 до 31/05/2024

Боја:Портокалова

Опис на производот

Карактеристики:
• Електричен мотор
• Лесна конструкција
• Удобно држење
• Подесување на висината за сечење
• Работен напон: 230 V ~ 50Hz
• Приклучна сила : 1200 W
• Распон на шишање: 320 мм
• Површина за сечење: 400 m²
• Висина на сечење (5 нивоа): 20 – 60 мм
• Преден / заден дијаметар: 140 mm / 140 mm
• Тип на куќиште: Полипропилен
• Колекторски волумен: 26 l
• Тежина: 9 кг
• Погон: Туркање
• Површина на косење: 420 м²
• Тип на мотор: Индукциски електричен мотор

Спецификации

Бренд
Villager

Тежина и димензии

Тежина
9.7 kg

Карактеристики

Боја на производот
Портокалова
Тип
Електрична Косилка
Висина на сечење
6.0
Тип на погон
Туркачки
Ширина на сечење
3.2 cm
Максимална површина на тревникот
400
Волуменот на собраната трева
30 L
Максимална висина на сечење
6 cm
Минимална висина на сечење
2 cm

Моќ

Моќ
1200 W
Тип на мотор
Индукциски електричен

Ананас ID

Шифра на производот
W8MD280NO0

EAN /   код

EAN /   код
8605032614977
4.500 ДЕНЗаштеда 910 ДЕН
3.590ДЕН
Понудата важи од 09/05/2024 до 31/05/2024

Опис на производот

Карактеристики:
• Електричен мотор
• Лесна конструкција
• Удобно држење
• Подесување на висината за сечење
• Работен напон: 230 V ~ 50Hz
• Приклучна сила : 1200 W
• Распон на шишање: 320 мм
• Површина за сечење: 400 m²
• Висина на сечење (5 нивоа): 20 – 60 мм
• Преден / заден дијаметар: 140 mm / 140 mm
• Тип на куќиште: Полипропилен
• Колекторски волумен: 26 l
• Тежина: 9 кг
• Погон: Туркање
• Површина на косење: 420 м²
• Тип на мотор: Индукциски електричен мотор

Спецификации

Бренд
Villager

Тежина и димензии

Тежина
9.7 kg

Карактеристики

Боја на производот
Портокалова
Тип
Електрична Косилка
Висина на сечење
6.0
Тип на погон
Туркачки
Ширина на сечење
3.2 cm
Максимална површина на тревникот
400
Волуменот на собраната трева
30 L
Максимална висина на сечење
6 cm
Минимална висина на сечење
2 cm

Моќ

Моќ
1200 W
Тип на мотор
Индукциски електричен

Ананас ID

Шифра на производот
W8MD280NO0

EAN /   код

EAN /   код
8605032614977
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.