Slike VITABIOTICS Collagen Jointace A30
Slike VITABIOTICS Collagen Jointace A30

VITABIOTICS Collagen Jointace A30

ПЗУ Аптека Полин
1.148 ДЕНЗаштеда 230 ДЕН
918ДЕН
Понудата важи од 21/02/2024 до 29/02/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Таблетите со колаген Jointace содржат високо дефиниран, хидролизиран колаген тип II, кој има подобрена апсорпција и е уникатна молекула со корисен ефект врз одржувањето на хомеостазата на зглобната 'рскавица и изградбата на сврзното ткиво. Колагенот тип II содржи високо ниво на хидроксипролин и хидроксилизин, аминокиселини кои се клучни за градење на сврзното ткиво на зглобната 'рскавица.

Колагенот тип II е најзастапениот тип на колаген во зглобната 'рскавица (85-90%) и затоа неговата редовна орална администрација особено се препорачува за остеоартритис и артритис. Оралната администрација на колаген доведува до негова апсорпција во тенкото црево и инкорпорирање во 'рскавицата. Голтањето на хидролизиран колаген стимулира статистички значајно зголемување на синтезата на екстрацелуларната матрица.

Спецификации

Бренд
VITABIOTICS

Карактеристики

Квантитет
30 таблети
Како да се користи
Една пилула два пати на ден

Ананас ID

Шифра на производот
EI04K58TDP

EAN /   код

EAN /   код
5021265222476
1.148 ДЕНЗаштеда 230 ДЕН
918ДЕН
Понудата важи од 21/02/2024 до 29/02/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Таблетите со колаген Jointace содржат високо дефиниран, хидролизиран колаген тип II, кој има подобрена апсорпција и е уникатна молекула со корисен ефект врз одржувањето на хомеостазата на зглобната 'рскавица и изградбата на сврзното ткиво. Колагенот тип II содржи високо ниво на хидроксипролин и хидроксилизин, аминокиселини кои се клучни за градење на сврзното ткиво на зглобната 'рскавица.

Колагенот тип II е најзастапениот тип на колаген во зглобната 'рскавица (85-90%) и затоа неговата редовна орална администрација особено се препорачува за остеоартритис и артритис. Оралната администрација на колаген доведува до негова апсорпција во тенкото црево и инкорпорирање во 'рскавицата. Голтањето на хидролизиран колаген стимулира статистички значајно зголемување на синтезата на екстрацелуларната матрица.

Спецификации

Бренд
VITABIOTICS

Карактеристики

Квантитет
30 таблети
Како да се користи
Една пилула два пати на ден

Ананас ID

Шифра на производот
EI04K58TDP

EAN /   код

EAN /   код
5021265222476
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.