Slike VIVAX Клима уред ACP-24CH70AERI 7.91kw - 24-ka инвертер
Slike VIVAX Клима уред ACP-24CH70AERI 7.91kw - 24-ka инвертер

VIVAX Клима уред ACP-24CH70AERI 7.91kw - 24-ka инвертер

River Soft
65.990ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

VIVAX ACP-24CH70AERI 7.91kw - 24-ka
INVERTER ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++ (6.4/4.0)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:8440.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:9437.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:7327/7620 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:2402 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:2177 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:1020.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:2.40 l/h
НИВО НА БУЧАВА:46.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -20C ДО 50C0
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:12.90 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:50.00 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 75 м2
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Јонизатор, Bio-филтер
ДИМЕНЗИИ НАДВ.
ЕДИНИЦА:845 X 702 X 363 mm

Спецификации

Бренд
Vivax

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
24000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
1000 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
1000 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
46 dB
Моќ
7900 W
Фреон
R32
Тип на производ
клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
62 kg
Должина (см)
18.7 cm
Ширина (см)
722 cm
Висина (см)
29 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
0EAAJUAE9T

EAN /   код

EAN /   код
ANQ72XI405
65.990ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

VIVAX ACP-24CH70AERI 7.91kw - 24-ka
INVERTER ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++ (6.4/4.0)
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:8440.00 W
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:9437.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:7327/7620 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:2402 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:2177 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:1020.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:2.40 l/h
НИВО НА БУЧАВА:46.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -20C ДО 50C0
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:12.90 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:50.00 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 75 м2
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Јонизатор, Bio-филтер
ДИМЕНЗИИ НАДВ.
ЕДИНИЦА:845 X 702 X 363 mm

Спецификации

Бренд
Vivax

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
24000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
1000 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
1000 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
46 dB
Моќ
7900 W
Фреон
R32
Тип на производ
клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
62 kg
Должина (см)
18.7 cm
Ширина (см)
722 cm
Висина (см)
29 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
0EAAJUAE9T

EAN /   код

EAN /   код
ANQ72XI405
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.