Slike VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер
Slike VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер
Slike VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер
Slike VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер
Slike VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер
Slike VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер
Slike VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер
Slike VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер
Slike VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер
Slike VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер
Slike VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер
Slike VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер

VIVAX Клима уред COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka инвертер

River Soft
42.999ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Клима уред VIVAX COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka inverter
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:6499.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3517/3517 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:977 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1095 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:611.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.20 l/h
НИВО НА БУЧАВА:42.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -25C ДО 43CМАСА
ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:8.50 kg МАСА
НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:34.70 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 35 м2
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Јонизатор, Bio-филтер, Филтер за прашина
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:800 X 554 X 333 mm

Спецификации

Бренд
Vivax

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
600 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
600 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
38 dB
Моќ
3800 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
42 kg
Должина (см)
18.9 cm
Ширина (см)
802 cm
Висина (см)
29.7 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
KCAAJS12SS

EAN /   код

EAN /   код
ANA52XIT56
42.999ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Клима уред VIVAX COOL ACP-12CH35AEEI+ R32 A++ 12-ka inverter
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:6499.00 W
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3517/3517 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:977 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:1095 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:611.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:1.20 l/h
НИВО НА БУЧАВА:42.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -25C ДО 43CМАСА
ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:8.50 kg МАСА
НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:34.70 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 35 м2
ФРЕОН:R32
ФИЛТРИ:Јонизатор, Bio-филтер, Филтер за прашина
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:800 X 554 X 333 mm

Спецификации

Бренд
Vivax

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
600 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
600 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
38 dB
Моќ
3800 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
42 kg
Должина (см)
18.9 cm
Ширина (см)
802 cm
Висина (см)
29.7 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
KCAAJS12SS

EAN /   код

EAN /   код
ANA52XIT56
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.