Slike VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1
Slike VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1
Slike VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1
Slike VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1
Slike VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1
Slike VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1
Slike VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1
Slike VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1
Slike VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1
Slike VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1
Slike VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1
Slike VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1

VOX Инвертер клима уред IVA8-12JRBW1

АНАНАС ШОП
33.900 ДЕНЗаштеда 8.251 ДЕН
25.649ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
• Начин на работа: Инвертер
• Номинален капацитет: 12000 BTU
• Вид на гас: R32
• Антифунгус
• Боја: Црна
• Filter Anti 2,5 PM
• TurboMode: Да
• Енергетска класа на ладење: A++
• Грејна енергетска класа: A+
• Автоматско рестартирање: Да
• Елиминација на влага: Да
• iFeel: Да
• Самодијагностика: Да
• Заштита од истекување на гас
• IPX4 - водоотпорен
• USB слот за Wi-Fi
• SMPC напонска заштита
• Поголем опсег на работна температура
• Издржлива надворешна единица
• Едноставна инсталација
• Елегантен дизајн
• Ниво на бучава на внатрешната единица: 53 dB
• Ниво на бучава на надворешната единица: 62 dB
• Проток на воздух (затворен): 600 m³/h
• Потрошувачка на енергија при загревање: 1100 W
• Потрошувачка на енергија при ладење: 1180 W
• SCOP коефициент: 4,03
• SEER коефициент: 6,19
• Греење: Да
• Ладење: Да
• Димензии на надворешната единица (ШxВxД): 70,5x53x27,9 cm
• Димензии на внатрешната единица (ШxВxД): 79,2x29,2x20,1 cm
• Тежина на надворешната единица: 22,5 kg
• Тежина на внатрешната единица: 8,5 kg

Спецификации

Бренд
VOX

Технички детали

Боја на производот
Црна
Капацитет на BTU
12000 BTU
Фреон
R32

Димензии на производот

Должина (см)
20.1 cm
Ширина (см)
79.2 cm
Висина (см)
29.2 cm

Ананас ID

Шифра на производот
DD4Y7ZXV67

EAN /   код

EAN /   код
8606019606121
33.900 ДЕНЗаштеда 8.251 ДЕН
25.649ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
• Начин на работа: Инвертер
• Номинален капацитет: 12000 BTU
• Вид на гас: R32
• Антифунгус
• Боја: Црна
• Filter Anti 2,5 PM
• TurboMode: Да
• Енергетска класа на ладење: A++
• Грејна енергетска класа: A+
• Автоматско рестартирање: Да
• Елиминација на влага: Да
• iFeel: Да
• Самодијагностика: Да
• Заштита од истекување на гас
• IPX4 - водоотпорен
• USB слот за Wi-Fi
• SMPC напонска заштита
• Поголем опсег на работна температура
• Издржлива надворешна единица
• Едноставна инсталација
• Елегантен дизајн
• Ниво на бучава на внатрешната единица: 53 dB
• Ниво на бучава на надворешната единица: 62 dB
• Проток на воздух (затворен): 600 m³/h
• Потрошувачка на енергија при загревање: 1100 W
• Потрошувачка на енергија при ладење: 1180 W
• SCOP коефициент: 4,03
• SEER коефициент: 6,19
• Греење: Да
• Ладење: Да
• Димензии на надворешната единица (ШxВxД): 70,5x53x27,9 cm
• Димензии на внатрешната единица (ШxВxД): 79,2x29,2x20,1 cm
• Тежина на надворешната единица: 22,5 kg
• Тежина на внатрешната единица: 8,5 kg

Спецификации

Бренд
VOX

Технички детали

Боја на производот
Црна
Капацитет на BTU
12000 BTU
Фреон
R32

Димензии на производот

Должина (см)
20.1 cm
Ширина (см)
79.2 cm
Висина (см)
29.2 cm

Ананас ID

Шифра на производот
DD4Y7ZXV67

EAN /   код

EAN /   код
8606019606121
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.