Slike VOX Инвертер клима уред WiFi IVA6-12JRPCW1
Slike VOX Инвертер клима уред WiFi IVA6-12JRPCW1
Slike VOX Инвертер клима уред WiFi IVA6-12JRPCW1
Slike VOX Инвертер клима уред WiFi IVA6-12JRPCW1
Slike VOX Инвертер клима уред WiFi IVA6-12JRPCW1
Slike VOX Инвертер клима уред WiFi IVA6-12JRPCW1
Slike VOX Инвертер клима уред WiFi IVA6-12JRPCW1
Slike VOX Инвертер клима уред WiFi IVA6-12JRPCW1

VOX Инвертер клима уред WiFi IVA6-12JRPCW1

Бител
29.900ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
• Капацитет на клима уредот: 12000 BTU
• Боја: Бела
• Безжична контрола: Wi-Fi (вграден)
• Фреон: R32
• Инвертер: Да
• Енергетска класа: A++/A+ (ладење/греење)
• SEER коефициент: 6,19
• SCOP коефициент: 4,03
• Потрошувачка на енергија при загревање: 970 W
• Потрошувачка на енергија при ладење: 1090 W
• Проток на воздух (максимум): 600 m³/h
• Ниво на бучава (внатрешна единица): 54 dB
• Ниво на бучава (надворешна единица): 60 dB

Функции:
• Самочистење
• Ноќен режим на работа - помалку шум и заштеда на енергија
• Високотемпературна стерилизација
• Работен режим за намалување на влажноста на воздухот
• Воздушниот опсег достигнува растојание до 12 m
• Стерилизацијата со плазма ги отстранува несаканите мириси и алергени од воздухот
• Клима уредот детектира температурни промени, па кога температурата е ниска, започнува автоматското одмрзнување
• Тајмер
• Автоматско рестартирање
• Елиминирање на влага
• Турбо режим
• Благодарение на флексибилниот дизајн, одводот за вода може да се монтира на левата или десната страна на внатрешната единица
• LED дисплеј
• Надворешната единица е отпорна на различни климатски услови и повеќекратно заштитена од инсекти, прашина и влага
• Филтер
• Против габи
• Заштита од истекување на гас
• IPX4 - водоотпорен
• USB слот за Wi-Fi
• SMPC напонска заштита
• Поголем опсег на работна температура
• Издржлива надворешна единица
• Едноставна инсталација
• Елегантен дизајн

Технички карактеристики:
• Димензии на внатрешната единица (ШxВxД): 79,2x29,5x20,1 cm
• Димензии на надворешната единица (ШxВxД): 70,5x53x27,9 cm
• Тежина на внатрешната единица: 8,5 kg
• Тежина на надворешната единица: 22,5 kg

Спецификации

Бренд
VOX

Тежина и димензии

Должина (см)
20.1 cm
Ширина (см)
79.2 cm
Висина (см)
29.2 cm

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Фреон
R410A

Ананас ID

Шифра на производот
7FGCMDYPS9

EAN /   код

EAN /   код
8606019606114
29.900ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
• Капацитет на клима уредот: 12000 BTU
• Боја: Бела
• Безжична контрола: Wi-Fi (вграден)
• Фреон: R32
• Инвертер: Да
• Енергетска класа: A++/A+ (ладење/греење)
• SEER коефициент: 6,19
• SCOP коефициент: 4,03
• Потрошувачка на енергија при загревање: 970 W
• Потрошувачка на енергија при ладење: 1090 W
• Проток на воздух (максимум): 600 m³/h
• Ниво на бучава (внатрешна единица): 54 dB
• Ниво на бучава (надворешна единица): 60 dB

Функции:
• Самочистење
• Ноќен режим на работа - помалку шум и заштеда на енергија
• Високотемпературна стерилизација
• Работен режим за намалување на влажноста на воздухот
• Воздушниот опсег достигнува растојание до 12 m
• Стерилизацијата со плазма ги отстранува несаканите мириси и алергени од воздухот
• Клима уредот детектира температурни промени, па кога температурата е ниска, започнува автоматското одмрзнување
• Тајмер
• Автоматско рестартирање
• Елиминирање на влага
• Турбо режим
• Благодарение на флексибилниот дизајн, одводот за вода може да се монтира на левата или десната страна на внатрешната единица
• LED дисплеј
• Надворешната единица е отпорна на различни климатски услови и повеќекратно заштитена од инсекти, прашина и влага
• Филтер
• Против габи
• Заштита од истекување на гас
• IPX4 - водоотпорен
• USB слот за Wi-Fi
• SMPC напонска заштита
• Поголем опсег на работна температура
• Издржлива надворешна единица
• Едноставна инсталација
• Елегантен дизајн

Технички карактеристики:
• Димензии на внатрешната единица (ШxВxД): 79,2x29,5x20,1 cm
• Димензии на надворешната единица (ШxВxД): 70,5x53x27,9 cm
• Тежина на внатрешната единица: 8,5 kg
• Тежина на надворешната единица: 22,5 kg

Спецификации

Бренд
VOX

Тежина и димензии

Должина (см)
20.1 cm
Ширина (см)
79.2 cm
Висина (см)
29.2 cm

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Фреон
R410A

Ананас ID

Шифра на производот
7FGCMDYPS9

EAN /   код

EAN /   код
8606019606114
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.