Slike VOX Клима уред инвертер со грејач IJL12-SC4DWH
Slike VOX Клима уред инвертер со грејач IJL12-SC4DWH

VOX Клима уред инвертер со грејач IJL12-SC4DWH

АНАНАС ШОП
Ananas direct badge icondirekt
31.000 ДЕНЗаштеда 10.010 ДЕН
20.990ДЕН
Понудата важи од 01/12/2023 до 06/12/2023

Информации за испорака

Опис на производот

 • Енергетска класа: A++/A+
 • BTU: 12000
 • Капацитет за ладење: 3,50 KW
 • Капацитет за греење: 3,80 KW
 • Номинална потрошувачка при ладење: 1,10 KW
 • Номинална потрошувачка при греење: 1,18 KW
 • Годишна потрошувачка при ладење: 198 KW
 • Годишна потрошувачка при греење: 938 KW
 • SEER: 6,19
 • SCOP: 4,03
 • Препорачана површина: 25-35M²
 • Работна температура: -15°C to +49°C
 • Бучава (внатрешна единица): 53 DB(A)
 • Бучава (надворешна единица): 62 DB(A)
 • Димензии на внатрешна единица (ШXВXД): 792 x 292 x 201 мм
 • Димензии на нодворешна единица (ШXВXД): 705 x 530 x 279 мм
 • Tежина на внатрешна единица: 8,5 кг
 • Тежина на надворешна единица: 18 кг
 • Дополнителни информаци: Wi-Fi integrated, 4D Air Flow,Грејач на надворенашнта единица
 • AutoCleaning, DeepSleep, Брзо ладење и греење, DryingMode
 • Голем домет на климатизираниот воздух, Флексибилна инсталација
 • Интелигентно одмрзнување, Самочитење на надворешната единица
 • Inverter, Тајмер, Повеќекратна заштита
 • Гаранција: 60 месеци

Спецификации

Бренд
VOX

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
53 dB
Површина за филтрирање
35
Моќ
3800 W

Ананас ID

Шифра на производот
J5AM2WBUV8

EAN /   код

EAN /   код
8606019607203
31.000 ДЕНЗаштеда 10.010 ДЕН
20.990ДЕН
Понудата важи од 01/12/2023 до 06/12/2023

Информации за испорака

Опис на производот

 • Енергетска класа: A++/A+
 • BTU: 12000
 • Капацитет за ладење: 3,50 KW
 • Капацитет за греење: 3,80 KW
 • Номинална потрошувачка при ладење: 1,10 KW
 • Номинална потрошувачка при греење: 1,18 KW
 • Годишна потрошувачка при ладење: 198 KW
 • Годишна потрошувачка при греење: 938 KW
 • SEER: 6,19
 • SCOP: 4,03
 • Препорачана површина: 25-35M²
 • Работна температура: -15°C to +49°C
 • Бучава (внатрешна единица): 53 DB(A)
 • Бучава (надворешна единица): 62 DB(A)
 • Димензии на внатрешна единица (ШXВXД): 792 x 292 x 201 мм
 • Димензии на нодворешна единица (ШXВXД): 705 x 530 x 279 мм
 • Tежина на внатрешна единица: 8,5 кг
 • Тежина на надворешна единица: 18 кг
 • Дополнителни информаци: Wi-Fi integrated, 4D Air Flow,Грејач на надворенашнта единица
 • AutoCleaning, DeepSleep, Брзо ладење и греење, DryingMode
 • Голем домет на климатизираниот воздух, Флексибилна инсталација
 • Интелигентно одмрзнување, Самочитење на надворешната единица
 • Inverter, Тајмер, Повеќекратна заштита
 • Гаранција: 60 месеци

Спецификации

Бренд
VOX

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
53 dB
Површина за филтрирање
35
Моќ
3800 W

Ананас ID

Шифра на производот
J5AM2WBUV8

EAN /   код

EAN /   код
8606019607203
Понуди од други продавачи за истиот производ
VOX Клима уред инвертер со грејач IJL12-SC4DWH
VOX Клима уред инвертер со грејач IJL12-SC4DWH
26.900ДЕН
Кај продавачотБител
Понуди од други продавачи за истиот производ
VOX Клима уред инвертер со грејач IJL12-SC4DWH
VOX Клима уред инвертер со грејач IJL12-SC4DWH
26.900ДЕН
Кај продавачотБител

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.