Slike VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Slike VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Slike VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Slike VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Slike VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Slike VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Slike VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Slike VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Slike VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Slike VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Slike VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Slike VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning

VOX Клима уред IVA1-18IR 18ka инвертер 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning

River Soft
50.900ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Клима уред VOX IVA1-18IR 18ka inverter 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Категорија Инвертер Сплит систем kлима уреди
Тип Систем на разделување на инверторот
Капацитет на греење 5000 W
Капацитет на ладењето 5280 W
Номинален капацитет 18000 BTU
Потрошена струја при ладењето 1500 W
Потрошувачка на електрична енергија при греење 1450 W
Отвор за воздух 850
Против габи Да
Повеќе гасови R32
Авто рестартирање Да
I Feel Да
Функционални тастери
Auto restart, I Feel,
Wi-Fi Ready, Deep sleep,
Ладење, Греење,
LCD Display,
Автоматско чистење
Технологија
Deep sleep,
Wi-Fi Ready,
Автоматско чистење ( само-чистење),
Инвертер Класа на енергија A++/A+
Ниво на бучава на внатрешната единица 57 dB
Ниво на бучава на надворешната единица 62 dB
Гаранција 3 години
Димензии на внатрешната единица (ШxВxД) 900x310x225 мм
Димензии на надворешната единица (ШxВxД) 800x545x315 мм
Нето тежина на внатрешната единица 11 кг
Нето тежина на надворешната единица 30.5 кг
Бруто тежина на внатрешната единица 14 кг
Бруто тежина на надворешната единица 40 кг
Количински товар (40 ft HC контејнер) 200

Спецификации

Бренд
VOX

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
18000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
850 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
850 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
57 dB
Површина за филтрирање
40
Моќ
5000 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертер

Димензии на производот

Тежина (кг)
50 kg
Должина (см)
30 cm
Ширина (см)
90 cm
Висина (см)
38.2 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
0R9AJJK8LP

EAN /   код

EAN /   код
ANE22XIZX8
50.900ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Клима уред VOX IVA1-18IR 18ka inverter 5.5kw Wi-fi ready, Auto Self Cleaning
Категорија Инвертер Сплит систем kлима уреди
Тип Систем на разделување на инверторот
Капацитет на греење 5000 W
Капацитет на ладењето 5280 W
Номинален капацитет 18000 BTU
Потрошена струја при ладењето 1500 W
Потрошувачка на електрична енергија при греење 1450 W
Отвор за воздух 850
Против габи Да
Повеќе гасови R32
Авто рестартирање Да
I Feel Да
Функционални тастери
Auto restart, I Feel,
Wi-Fi Ready, Deep sleep,
Ладење, Греење,
LCD Display,
Автоматско чистење
Технологија
Deep sleep,
Wi-Fi Ready,
Автоматско чистење ( само-чистење),
Инвертер Класа на енергија A++/A+
Ниво на бучава на внатрешната единица 57 dB
Ниво на бучава на надворешната единица 62 dB
Гаранција 3 години
Димензии на внатрешната единица (ШxВxД) 900x310x225 мм
Димензии на надворешната единица (ШxВxД) 800x545x315 мм
Нето тежина на внатрешната единица 11 кг
Нето тежина на надворешната единица 30.5 кг
Бруто тежина на внатрешната единица 14 кг
Бруто тежина на надворешната единица 40 кг
Количински товар (40 ft HC контејнер) 200

Спецификации

Бренд
VOX

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
18000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
850 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
850 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
57 dB
Површина за филтрирање
40
Моќ
5000 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертер

Димензии на производот

Тежина (кг)
50 kg
Должина (см)
30 cm
Ширина (см)
90 cm
Висина (см)
38.2 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
0R9AJJK8LP

EAN /   код

EAN /   код
ANE22XIZX8
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.