0 thumbnail image for VOX Машина за перење и сушење WDM14610-T14EC , 10kg/6kg, 1400rpm
1 thumbnail image for VOX Машина за перење и сушење WDM14610-T14EC , 10kg/6kg, 1400rpm
2 thumbnail image for VOX Машина за перење и сушење WDM14610-T14EC , 10kg/6kg, 1400rpm
Selected image for VOX Машина за перење и сушење WDM14610-T14EC , 10kg/6kg, 1400rpm
Selected image for VOX Машина за перење и сушење WDM14610-T14EC , 10kg/6kg, 1400rpm
Selected image for VOX Машина за перење и сушење WDM14610-T14EC , 10kg/6kg, 1400rpm

VOX Машина за перење и сушење WDM14610-T14EC , 10kg/6kg, 1400rpm

32.499 ДЕНЗаштеда 8.200 ДЕН
24.299ДЕН
Понудата важи од 15/05/2024 до 13/06/2024

Износ на рата: 4000 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Боја:Бела

Опис на производот

Purple circleМашина за перење и сушење VOX WDM14610-T14EC , 10kg/6kg, 1400rpm, 15Purple circle
CheckmarkБрој на програми - 15
CheckmarkВид на мотор DC
CheckmarkВкупна тежина  - 83.5 kg
CheckmarkВолумен на барабанот - 62 l
CheckmarkВреметраење на програмата - перење и сушењето (ч: м) 9:00
CheckmarkВреметраење на програмата (ч: м) 3:59
CheckmarkГаранција -  5 години
CheckmarkДимензии (ШxВxД) 597x845x582 мм
CheckmarkЕкран - display
CheckmarkЕфикасност на испирање - 5
CheckmarkЗвучен сигнал
CheckmarkИндекс на енергетска ефикасност перење и сушењето - 82
CheckmarkИндекс на енергетска ефикасност - перење - 69
CheckmarkИндекс на перформанси за перење - 1.04
CheckmarkКласа на енергетска ефикасност - перење / перење и сушење  - C / E
CheckmarkКласа на ефикасност на центрифугирање - Б
CheckmarkМаксимален капацитет за перење и сушењето - 10 kg / 6kg
CheckmarkНето тежина 81.5 kg
CheckmarkПоказатели
CheckmarkИндикатор за циклус на перење
CheckmarkПотрошувачка на енергија (врз 100 циклуси) (kWh) 68
CheckmarkПрограми Eco 40-60, Cotton 60°, Cotton 20°, Synthetics 40°, Wool Silk 30°, Duvet 40°, Rinse, Allergy Free, Spin, Quick 12I30°, Rapid 60I60°, Gentle Dry, Cotton Dry, Wash Dry 30°, Cotton Wash Dry 40°
CheckmarkСистем за контрола на работата -  Eлектронски
CheckmarkТехнологија Unbalance control system, Брзо перење 12 минути, Брзо перење 60 минути

 CheckmarkФункционални тастери -  Копче за прилагодување на температурата, Копче за прилагодување на брзината на вртење, Копчето за прилагодување на одложениот почеток (1-23ч), Старт/Пауза
CheckmarkВртежи 1400 rpm

Спецификации

Бренд
VOX

Тежина и димензии

Тежина
82 kg
Тежина
82 kg
Ширина
597 mm
Висина
845 mm
Длабочина
582 mm

Карактеристики

Тип на вчитување
Фронтално
Боја на производот
Бела
Капацитет на барабанот
10 kg
Начин на сушење алишта
Кондензација
Шарки на вратата
Лево
Максимална брзина на ротација
1400 RPM

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност
А

Ананас ID

Шифра на производот
C4JFMR0O76

EAN /   код

EAN /   код
AN3241M60S
32.499 ДЕНЗаштеда 8.200 ДЕН
24.299ДЕН
Понудата важи од 15/05/2024 до 13/06/2024

Износ на рата: 4000 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Опис на производот

Purple circleМашина за перење и сушење VOX WDM14610-T14EC , 10kg/6kg, 1400rpm, 15Purple circle
CheckmarkБрој на програми - 15
CheckmarkВид на мотор DC
CheckmarkВкупна тежина  - 83.5 kg
CheckmarkВолумен на барабанот - 62 l
CheckmarkВреметраење на програмата - перење и сушењето (ч: м) 9:00
CheckmarkВреметраење на програмата (ч: м) 3:59
CheckmarkГаранција -  5 години
CheckmarkДимензии (ШxВxД) 597x845x582 мм
CheckmarkЕкран - display
CheckmarkЕфикасност на испирање - 5
CheckmarkЗвучен сигнал
CheckmarkИндекс на енергетска ефикасност перење и сушењето - 82
CheckmarkИндекс на енергетска ефикасност - перење - 69
CheckmarkИндекс на перформанси за перење - 1.04
CheckmarkКласа на енергетска ефикасност - перење / перење и сушење  - C / E
CheckmarkКласа на ефикасност на центрифугирање - Б
CheckmarkМаксимален капацитет за перење и сушењето - 10 kg / 6kg
CheckmarkНето тежина 81.5 kg
CheckmarkПоказатели
CheckmarkИндикатор за циклус на перење
CheckmarkПотрошувачка на енергија (врз 100 циклуси) (kWh) 68
CheckmarkПрограми Eco 40-60, Cotton 60°, Cotton 20°, Synthetics 40°, Wool Silk 30°, Duvet 40°, Rinse, Allergy Free, Spin, Quick 12I30°, Rapid 60I60°, Gentle Dry, Cotton Dry, Wash Dry 30°, Cotton Wash Dry 40°
CheckmarkСистем за контрола на работата -  Eлектронски
CheckmarkТехнологија Unbalance control system, Брзо перење 12 минути, Брзо перење 60 минути

 CheckmarkФункционални тастери -  Копче за прилагодување на температурата, Копче за прилагодување на брзината на вртење, Копчето за прилагодување на одложениот почеток (1-23ч), Старт/Пауза
CheckmarkВртежи 1400 rpm

Спецификации

Бренд
VOX

Тежина и димензии

Тежина
82 kg
Тежина
82 kg
Ширина
597 mm
Висина
845 mm
Длабочина
582 mm

Карактеристики

Тип на вчитување
Фронтално
Боја на производот
Бела
Капацитет на барабанот
10 kg
Начин на сушење алишта
Кондензација
Шарки на вратата
Лево
Максимална брзина на ротација
1400 RPM

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност
А

Ананас ID

Шифра на производот
C4JFMR0O76

EAN /   код

EAN /   код
AN3241M60S
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.