0 thumbnail image for XIAOMI Електричен бокал 2
1 thumbnail image for XIAOMI Електричен бокал 2
Selected image for XIAOMI Електричен бокал 2
Selected image for XIAOMI Електричен бокал 2

XIAOMI Електричен бокал 2

AНАНАС ШОП
2.490 ДЕНЗаштеда 300 ДЕН
2.190ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Боја:Бела

Опис на производот

Сад со добра вода може да ви го стопли срцето

Капацитет од 1,7 литри Интегрирана вертикална рачка 100% без БПА Двослојна топлинска изолација 4 решенија за безбедност на електрична енергија

Надграден капацитет Со капацитет од 1,7 литри, направете повеќе топли пијалоци без надополнување
Способен е да зоврие 8 чаши вода со едно полнење, доволно за потребите на целото семејство

-Електричен бокал Xiaomi 2 1,7 литри доволно за 8 чаши вода

-Електричен бокал Xiaomi 1,5L доволно за 7 чаши вода

Надграден изглед Дизајн со отворена рачка, удобен и практичен
Вертикалната отворена рачка го скратува растојанието помеѓу спуштањето на бокалот и притискањето на прекинувачот, оптимизирајќи го движењето и го прави работењето поудобно, значително го подобрува искуството на користење. Заоблената рачка обезбедува удобно држење и го прави леењето полесно.

1800W висока излезна моќност, заштедува 2 минути со секое вриење
Електричниот котел Xiaomi 2 вклучува основна плоча за греење од 1800 W, за побрзо вриење и пократко време на чекање.

На собна температура од 24°C, времето од смиреност до вриење на бокали од 1800W и 1500W, секон наполнет со вода од 1,7L, беше забележано како 5,5мин и 7,5мин соодветно; бокалот од 1800 W заштедува 2 минути во споредба со 1500 W.

Надградена задебелена алуминиумска грејна плоча
Рамномерно загревање, целосно вриење
Задебелена алуминиумска грејна плоча, за порамномерна дистрибуција на топлина, целосно вриење и безбедна вода за пиење.


4 електрична безбедносна заштита, за сигурност и мир на умот
Внимателната електрична безбедносна заштита 4 на Xiaomi Electric Kettle 2 ви го штити здравјето на водата за пиење на вас и на вашето семејство.

-Автоматско исклучување на струја по вриење

-Автоматско исклучување кога ќе се открие горење на суво

-Заштита од осигурувачи

-Безбедна заштита од електричен удар при допир

Квалитетен ентериер За здрава топла вода
Внатрешната површина е изработена од нерѓосувачки челик 304 од типот на храна, без BPA или други штетни хемикалии, има едноделна структура без завртки и спојки за лемење. Отпорност на ‘рѓа и оксидација, за да можете мирно да зовриете и пиете вода.

-Излив од нерѓосувачки челик

-Внатрешна површина од нерѓосувачки челик

-Внатрешен капак од нерѓосувачки челик

Едноделно беспрекорно тело Лесно се чисти, без проблеми
Роботот ке џогира од лево кон десно постојано во шаблон во Y-облик. Заедно со електронски контролираниот резервоар за вода, лесно може да се ослободи од тврдоглавите дамки.

Двослојно тело за заштита од топлина против горење
Внатрешната и надворешната двослојна структура вклучува среден изолационен слој кој ефикасно ја изолира топлата вода во бокалот, спречувајќи случајни изгореници.
 

Дизајн на капакот на прстенот за собирање вода. Кондензирани капки собрани без прскање
Кога капакот е отворен, кондензираните капки вода формирани од пареата што го контактира капакот повторно паѓаат во бокалот по заоблената површина, спречувајќи топла вода да прска кога ќе се отвори капакот.


Двостепен дизајн на капакот за амортизација

Широк агол на отворање за лесно чистење
Кога ќе се притисне копчето, капакот автоматски се отвора до половина, спречувајќи ги капките вода насобрани на капакот да не ви прскаат и попарат; притиснете повторно за да го отворите капакот рачно, обезбедувајќи неограничен пристап до садот за поефикасно чистење и полнење.

Висок квалитет на градба, исклучително внимание на деталите

-Показно светло
Откако ќе се притисне рачката, таа останува запалена додека водата не зоврие.

-Брзо отворете со една рака
Отворањето на капакот со еден допир заштедува време и напор.

-Основа за врвка која се обвиткува
Каблите се уредно складирани.

Спецификации

Бренд
Xiaomi

Тежина и димензии

Тежина
0.86 kg

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
0R4XGG9OXY

EAN /   код

EAN /   код
ANMIXRF42Y
2.490 ДЕНЗаштеда 300 ДЕН
2.190ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Опис на производот

Сад со добра вода може да ви го стопли срцето

Капацитет од 1,7 литри Интегрирана вертикална рачка 100% без БПА Двослојна топлинска изолација 4 решенија за безбедност на електрична енергија

Надграден капацитет Со капацитет од 1,7 литри, направете повеќе топли пијалоци без надополнување
Способен е да зоврие 8 чаши вода со едно полнење, доволно за потребите на целото семејство

-Електричен бокал Xiaomi 2 1,7 литри доволно за 8 чаши вода

-Електричен бокал Xiaomi 1,5L доволно за 7 чаши вода

Надграден изглед Дизајн со отворена рачка, удобен и практичен
Вертикалната отворена рачка го скратува растојанието помеѓу спуштањето на бокалот и притискањето на прекинувачот, оптимизирајќи го движењето и го прави работењето поудобно, значително го подобрува искуството на користење. Заоблената рачка обезбедува удобно држење и го прави леењето полесно.

1800W висока излезна моќност, заштедува 2 минути со секое вриење
Електричниот котел Xiaomi 2 вклучува основна плоча за греење од 1800 W, за побрзо вриење и пократко време на чекање.

На собна температура од 24°C, времето од смиреност до вриење на бокали од 1800W и 1500W, секон наполнет со вода од 1,7L, беше забележано како 5,5мин и 7,5мин соодветно; бокалот од 1800 W заштедува 2 минути во споредба со 1500 W.

Надградена задебелена алуминиумска грејна плоча
Рамномерно загревање, целосно вриење
Задебелена алуминиумска грејна плоча, за порамномерна дистрибуција на топлина, целосно вриење и безбедна вода за пиење.


4 електрична безбедносна заштита, за сигурност и мир на умот
Внимателната електрична безбедносна заштита 4 на Xiaomi Electric Kettle 2 ви го штити здравјето на водата за пиење на вас и на вашето семејство.

-Автоматско исклучување на струја по вриење

-Автоматско исклучување кога ќе се открие горење на суво

-Заштита од осигурувачи

-Безбедна заштита од електричен удар при допир

Квалитетен ентериер За здрава топла вода
Внатрешната површина е изработена од нерѓосувачки челик 304 од типот на храна, без BPA или други штетни хемикалии, има едноделна структура без завртки и спојки за лемење. Отпорност на ‘рѓа и оксидација, за да можете мирно да зовриете и пиете вода.

-Излив од нерѓосувачки челик

-Внатрешна површина од нерѓосувачки челик

-Внатрешен капак од нерѓосувачки челик

Едноделно беспрекорно тело Лесно се чисти, без проблеми
Роботот ке џогира од лево кон десно постојано во шаблон во Y-облик. Заедно со електронски контролираниот резервоар за вода, лесно може да се ослободи од тврдоглавите дамки.

Двослојно тело за заштита од топлина против горење
Внатрешната и надворешната двослојна структура вклучува среден изолационен слој кој ефикасно ја изолира топлата вода во бокалот, спречувајќи случајни изгореници.
 

Дизајн на капакот на прстенот за собирање вода. Кондензирани капки собрани без прскање
Кога капакот е отворен, кондензираните капки вода формирани од пареата што го контактира капакот повторно паѓаат во бокалот по заоблената површина, спречувајќи топла вода да прска кога ќе се отвори капакот.


Двостепен дизајн на капакот за амортизација

Широк агол на отворање за лесно чистење
Кога ќе се притисне копчето, капакот автоматски се отвора до половина, спречувајќи ги капките вода насобрани на капакот да не ви прскаат и попарат; притиснете повторно за да го отворите капакот рачно, обезбедувајќи неограничен пристап до садот за поефикасно чистење и полнење.

Висок квалитет на градба, исклучително внимание на деталите

-Показно светло
Откако ќе се притисне рачката, таа останува запалена додека водата не зоврие.

-Брзо отворете со една рака
Отворањето на капакот со еден допир заштедува време и напор.

-Основа за врвка која се обвиткува
Каблите се уредно складирани.

Спецификации

Бренд
Xiaomi

Тежина и димензии

Тежина
0.86 kg

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
0R4XGG9OXY

EAN /   код

EAN /   код
ANMIXRF42Y
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.