Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro
Slike XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro

XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB Син + ГРАТИС Слушалки Mi True Wireless 2 Pro

АНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
18.990 ДЕНЗаштеда 6.000 ДЕН
12.990ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Боја:Сина

Информации за испорака

Опис на производот

XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB 
MediaTek Helio G96 овозможува неверојатна камера од 108 MP и мазна стапка на освежување од 90 Hz, обезбедувајќи остри фотографии и моќни искуства за играње. Плус, Redmi Note 12S доаѓа со огромен простор за складирање и потребната RAM меморија. Поддржува проширување на меморијата до 1TB и 5GB дополнителна RAM.
Уживајте во омилените содржини и игри со поголемо аудиовизуелно потопување благодарение на аудио системот со двојни звучници на Redmi Note 12S.
Со технологијата Mi FC+MMT, брзото полнење од 33 W го прави процесот на полнење постабилен и поефикасен. Моќниот систем за полнење е поврзан со огромна батерија од 5000 mAh, така што никогаш не треба да се грижите за полнење.

Карактеристики:

 • Android 13, MIUI 14
 • Екран: 6.43" (1080 x 2400) AMOLED DotDisplay, 90Hz
 • Chipset: Mediatek Helio G96
 • CPU: Octa-core CPU, до 2.05GHz
 • GPU: Mali-G57 MC2
 • Внатрешна меморија: microSDXC (dedicated slot) 256GB/8GB RAM
 • Примарна камера:
 • 108 MP, f/1.9, (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF
 • 8 MP, f/2.2, 118 (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
 • 2 MP, f/2.4, (macro)
 • LED flash, HDR, panorama
 • Резолуција 1080p на 30fps
 • Секундарна камера:
 • 16 MP, f/2.4, (wide), 1080p@30fps
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE
 • GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1 | Galileo E1
 • USB Type-C, 33W брзо полнење, 33W in-box полнач
 • Батерија: 5000mAh (typ)

 

Слушалки Mi True Wireless 2 Pro:
Одлично поништување на бучавата - за да се справите со вообичаените звуци, има микрофон на повлекување напред и микрофон за повратни информации за да постигнете хибридно слабеење до 35 dB.
Во случај на звуци со висока фреквенција од 1000-3000 Hz, како плач, градежен шум и гласни татнења, уникатно големата празнина може да даде и чувство на тишина.
Три микрофони работат истовремено за појасно искуство со повиците. Посебен микрофон во увото работи за да испорача точен и чист звук во увото, така што може да слушне сè јасно, дури и кога повикувате на отворено.
Лесно комуницирајте додека носите слушалки Кога е вклучен режимот на транспарентност, можете
Дизајн за во уво - дополнително го намалува притисокот на ушите, што ги прави лесни за употреба и за јасна комуникација.
Резонирачкиот звук е резултат на високо ригидна LCP композитна дијафрагма и голем динамичен драјвер од 12мм.
Чипот од новата генерација има помала потрошувачка на енергија, така што музиката може да ви прави друштво подолго време.
Батеријата трае до 6 часа кога слушалките се целосно наполнети и јачината на телефонот е на 50%, со исклучен ANC и аудио кодек Bluetooth поставен на AAC.* Кога слушалките и кутијата за полнење се целосно наполнети, музиката може непрекинато да се репродуцира околу 30 часа. 
Брзо полнење - 10 минути полнење за 90 минути репродукција на музика. 
Кутијата за полнење поддржува и безжично полнење Qi.
Сè што треба да направите за да ги спарите е да ја отворите кутијата за полнење во близина на паметниот телефон и да го допрете на екранот откако ќе се појави pop-up прозорецот MIUI. Потоа можете да ставите слушалките и вашиот паметен телефон ќе може да ги препознае и да се спарува со нив. 
Нивото на батеријата на слушалките се прикажува и на кутијата за полнење.

Карактеристики:

 • Порта за полнење: USB Type-C
 • Импеданса: 32 оми
 • Влезен напон за слушалки: 5V 0,11А
 • Влезен напон на кутијата: 5V 1A
 • Поврзување: Bluetooth 5.0
 • Профили на Bluetooth: BLE / HFP / A2DP / AVRCP
 • Опсег на оперативно растојание: 10м. (без пречки)
 • Поддржан аудио кодек: SBC / AAC
 • Траење на батеријата на слушалките: прибл. 6 часа (со исклучување на шумот)
 • Вкупно траење на батеријата со кутијата за полнење: 3 ч
 • Време на полнење: прибл. 30 ч
 • Содржина на пакетот:
 • Безжични слушалки 2 Pro
 • Кабел за полнење USB Type-C
 • 7 пара ушни гумички

Спецификации

Бренд
Xiaomi

Карактеристики

Боја на производот
Сина
Тип на екран
AMOLED
Дијагонала на екранот
6.43 "
Резолуција на задната камера (нумеричка)
108 MP

Ананас ID

Шифра на производот
FM4R38Y9ON

EAN /   код

EAN /   код
ANN8JAZ1CB
18.990 ДЕНЗаштеда 6.000 ДЕН
12.990ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 12S 8GB/256GB 
MediaTek Helio G96 овозможува неверојатна камера од 108 MP и мазна стапка на освежување од 90 Hz, обезбедувајќи остри фотографии и моќни искуства за играње. Плус, Redmi Note 12S доаѓа со огромен простор за складирање и потребната RAM меморија. Поддржува проширување на меморијата до 1TB и 5GB дополнителна RAM.
Уживајте во омилените содржини и игри со поголемо аудиовизуелно потопување благодарение на аудио системот со двојни звучници на Redmi Note 12S.
Со технологијата Mi FC+MMT, брзото полнење од 33 W го прави процесот на полнење постабилен и поефикасен. Моќниот систем за полнење е поврзан со огромна батерија од 5000 mAh, така што никогаш не треба да се грижите за полнење.

Карактеристики:

 • Android 13, MIUI 14
 • Екран: 6.43" (1080 x 2400) AMOLED DotDisplay, 90Hz
 • Chipset: Mediatek Helio G96
 • CPU: Octa-core CPU, до 2.05GHz
 • GPU: Mali-G57 MC2
 • Внатрешна меморија: microSDXC (dedicated slot) 256GB/8GB RAM
 • Примарна камера:
 • 108 MP, f/1.9, (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF
 • 8 MP, f/2.2, 118 (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
 • 2 MP, f/2.4, (macro)
 • LED flash, HDR, panorama
 • Резолуција 1080p на 30fps
 • Секундарна камера:
 • 16 MP, f/2.4, (wide), 1080p@30fps
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band
 • Bluetooth 5.0, A2DP, LE
 • GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1 | Galileo E1
 • USB Type-C, 33W брзо полнење, 33W in-box полнач
 • Батерија: 5000mAh (typ)

 

Слушалки Mi True Wireless 2 Pro:
Одлично поништување на бучавата - за да се справите со вообичаените звуци, има микрофон на повлекување напред и микрофон за повратни информации за да постигнете хибридно слабеење до 35 dB.
Во случај на звуци со висока фреквенција од 1000-3000 Hz, како плач, градежен шум и гласни татнења, уникатно големата празнина може да даде и чувство на тишина.
Три микрофони работат истовремено за појасно искуство со повиците. Посебен микрофон во увото работи за да испорача точен и чист звук во увото, така што може да слушне сè јасно, дури и кога повикувате на отворено.
Лесно комуницирајте додека носите слушалки Кога е вклучен режимот на транспарентност, можете
Дизајн за во уво - дополнително го намалува притисокот на ушите, што ги прави лесни за употреба и за јасна комуникација.
Резонирачкиот звук е резултат на високо ригидна LCP композитна дијафрагма и голем динамичен драјвер од 12мм.
Чипот од новата генерација има помала потрошувачка на енергија, така што музиката може да ви прави друштво подолго време.
Батеријата трае до 6 часа кога слушалките се целосно наполнети и јачината на телефонот е на 50%, со исклучен ANC и аудио кодек Bluetooth поставен на AAC.* Кога слушалките и кутијата за полнење се целосно наполнети, музиката може непрекинато да се репродуцира околу 30 часа. 
Брзо полнење - 10 минути полнење за 90 минути репродукција на музика. 
Кутијата за полнење поддржува и безжично полнење Qi.
Сè што треба да направите за да ги спарите е да ја отворите кутијата за полнење во близина на паметниот телефон и да го допрете на екранот откако ќе се појави pop-up прозорецот MIUI. Потоа можете да ставите слушалките и вашиот паметен телефон ќе може да ги препознае и да се спарува со нив. 
Нивото на батеријата на слушалките се прикажува и на кутијата за полнење.

Карактеристики:

 • Порта за полнење: USB Type-C
 • Импеданса: 32 оми
 • Влезен напон за слушалки: 5V 0,11А
 • Влезен напон на кутијата: 5V 1A
 • Поврзување: Bluetooth 5.0
 • Профили на Bluetooth: BLE / HFP / A2DP / AVRCP
 • Опсег на оперативно растојание: 10м. (без пречки)
 • Поддржан аудио кодек: SBC / AAC
 • Траење на батеријата на слушалките: прибл. 6 часа (со исклучување на шумот)
 • Вкупно траење на батеријата со кутијата за полнење: 3 ч
 • Време на полнење: прибл. 30 ч
 • Содржина на пакетот:
 • Безжични слушалки 2 Pro
 • Кабел за полнење USB Type-C
 • 7 пара ушни гумички

Спецификации

Бренд
Xiaomi

Карактеристики

Боја на производот
Сина
Тип на екран
AMOLED
Дијагонала на екранот
6.43 "
Резолуција на задната камера (нумеричка)
108 MP

Ананас ID

Шифра на производот
FM4R38Y9ON

EAN /   код

EAN /   код
ANN8JAZ1CB
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.