Slike BOSCH Ласер метро глм 50-27 с
Slike BOSCH Ласер метро глм 50-27 с

BOSCH Ласер метро глм 50-27 с

Меркур
13.000ДЕН

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

Ласерски пронаоѓач на опсег GLM 5027 C, Ласерскиот пронаоѓач на опсег GLM 5027 C Professional нуди многу издржлив дизајн кој издржува сурови услови и овозможува брзо документирање, како и лесно ракување. Неговиот дизајн со сертификат IP 65 вклучува куќиште кое апсорбира удари и може да издржи падови од 1,5 метри, дури и на тврд бетон. Благодарение на брзиот пренос на податоци преку поврзување Bluetooth® и апликацијата Bosch MeasureOn, документацијата сега е полесна од кога било. Интуитивното ракување е загарантирано со интелигентен кориснички интерфејс кој нуди многу корисни функции, како што се најсовремен екран во боја и практична функција за помош. Идеален за документирање, пресметување на барањата за материјали, пресметување на простории и ѕидни површини и позиционирање на прицврстувачите, тој е врвното решение за архитекти, електричари и многу други професионални корисници. Уредот нуди подолго траење на батеријата (во споредба со претходникот GLM 50 C Professional) и звучен и вибрационен сигнал за потврдување на успешните мерења. заштитна кеса; лента за зглоб;
2 x 1,5V LR6 батерија (AA)

Техничка спецификација:
• Ласерска диода 635 nm, < 1 mW
• Опсег на мерење 0,05 – 50,00 m
• Ласерска класа 2
• Точност на мерење, типична ± 1,5 mm• (• плус отстапување зависно од употребата)
• Мерен опсег на мерење на наклонот 0 – 360° (4 x 90°)
• Мерна точност (типична) ± 0,2°• (• плус отстапување зависно од употребата)
• Време на мерење, типично < 0,5
• Време за мерење, макс.
• Напојување 2 x 1.5 V LR6 (AA)
• Автоматско деактивирање 5 мин.
• Тежина, приближно 0,2 кг.

Спецификации

Бренд
Bosch

Карактеристики

Боја на производот
Црна

Ананас ID

Шифра на производот
MDLSFCGM7Z

EAN /   код

EAN /   код
405995251882
13.000ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Ласерски пронаоѓач на опсег GLM 5027 C, Ласерскиот пронаоѓач на опсег GLM 5027 C Professional нуди многу издржлив дизајн кој издржува сурови услови и овозможува брзо документирање, како и лесно ракување. Неговиот дизајн со сертификат IP 65 вклучува куќиште кое апсорбира удари и може да издржи падови од 1,5 метри, дури и на тврд бетон. Благодарение на брзиот пренос на податоци преку поврзување Bluetooth® и апликацијата Bosch MeasureOn, документацијата сега е полесна од кога било. Интуитивното ракување е загарантирано со интелигентен кориснички интерфејс кој нуди многу корисни функции, како што се најсовремен екран во боја и практична функција за помош. Идеален за документирање, пресметување на барањата за материјали, пресметување на простории и ѕидни површини и позиционирање на прицврстувачите, тој е врвното решение за архитекти, електричари и многу други професионални корисници. Уредот нуди подолго траење на батеријата (во споредба со претходникот GLM 50 C Professional) и звучен и вибрационен сигнал за потврдување на успешните мерења. заштитна кеса; лента за зглоб;
2 x 1,5V LR6 батерија (AA)

Техничка спецификација:
• Ласерска диода 635 nm, < 1 mW
• Опсег на мерење 0,05 – 50,00 m
• Ласерска класа 2
• Точност на мерење, типична ± 1,5 mm• (• плус отстапување зависно од употребата)
• Мерен опсег на мерење на наклонот 0 – 360° (4 x 90°)
• Мерна точност (типична) ± 0,2°• (• плус отстапување зависно од употребата)
• Време на мерење, типично < 0,5
• Време за мерење, макс.
• Напојување 2 x 1.5 V LR6 (AA)
• Автоматско деактивирање 5 мин.
• Тежина, приближно 0,2 кг.

Спецификации

Бренд
Bosch

Карактеристики

Боја на производот
Црна

Ананас ID

Шифра на производот
MDLSFCGM7Z

EAN /   код

EAN /   код
405995251882
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.