Инструкции за онлајн купување

Ако го читаш ова, значи дека си на вистинското место - платформата Ananas каде што можеш да најдеш сѐ на едно место.

Купувај онлајн, директно на веб-страницата или преку телефон, со помош на агентите од нашиот контакт центар.

Што се однесува до изборот на производи, целосно на тебе останува да (до)знаеш што сакаш. Дури и ако не си сигурен што сакаш, дефинитивно нашата широка палета на производи ќе ти помогне во донесување на твојата крајна одлука.

Кога ќе го најдеш производот, треба да кликнеш на портокаловото копче Додај во кошничка. После тоа, десно ќе се отвори прозорец со преглед на твојата кошничка. Важно е да ја провериш содржината на кошничката пред да продолжиш. Ако сè е во ред, кликно на жолтото копче Продолжи со плаќање.

Пред да платиш, треба да ги внесеш следниве податоци: име, презиме, телефонски број, е-mail адреса, поштенски број, град, улица, број на улица, број на стан и дополнителен коментар доколку имаш.

Предноста на регистрирањето на платформата е што ја внесуваш оваа информација само еднаш. На овој начин секое твое следно купување ќе биде побрзо и полесно. Се разбира, можеш да го завршиш купувањето дури и ако не си регистриран корисник.

Откако ќе ги внесеш податоците, треба да избереш начин на плаќање. Плаќањето може да се изврши со платежна картичка (Visa, MasterCard и/или Diners Club) или во готовина при достава.

Доколку избереш да платиш со картичка, треба да ги внесеш информациите од платежната картичка: име на сопственикот на картичката, број на картичка, CVV (последните три броја на задната страна на картичката) и датумот на истекување на картичката, на веб страна која е безбедна и заштитена во шифрирана форма.

Последниот чекор што те дели од купување е кликнување на копчето Заврши со купување. После ова, ќе добиеш е-маил за потврда со деталите за нарачката. Доколку си регистриран корисник, во секое време можеш да го провериш статусот на твојата нарачка на линкот што ќе го добиеш на е-маил или на твојот кориснички профил во делот „Нарачки и поплаки“.

Купувањето може да се изврши и преку телефон со помош на агенти од нашиот центар за корисници.

Бројот на центарот за клиенти е 0800 44400.

Сигурни сме дека ќе уживаш во шопингот!

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.