Selected image for Кондензатор 330/25PHT-CE 330uF 25V 105C Fujicon

Кондензатор 330/25PHT-CE 330uF 25V 105C Fujicon

4ДЕН

Опис на производот

Кондензатор — електротехнички елемент, кој може да ја сочува енергијата во облик на електрично поле. Најзначајната големина на кондензаторот е неговиот електричен капацитет. SI единицата за електричен капацитет е 1 F (фарад).

Во електрониката, кондензаторот е пасивен електронски елемент, па поради потребата за поголем капацитет и други работни својства се произведуваат технолошки различни видови кондензатори.

Постојат повеќе видови на кондензатори: повеќеслоен керамички, дисков керамички, повеќеслоен фолиски, цевчест керамички, полистиролски (осен и радијален), електролитски.

Спецификации

Бренд
ДРУГ БРЕНД

Тежина и димензии

Тежина
0.01 kg

Ананас ID

Шифра на производот
O8B13EU796

EAN /   код

EAN /   код
ANZ9GSS0C3
4ДЕН

Опис на производот

Кондензатор — електротехнички елемент, кој може да ја сочува енергијата во облик на електрично поле. Најзначајната големина на кондензаторот е неговиот електричен капацитет. SI единицата за електричен капацитет е 1 F (фарад).

Во електрониката, кондензаторот е пасивен електронски елемент, па поради потребата за поголем капацитет и други работни својства се произведуваат технолошки различни видови кондензатори.

Постојат повеќе видови на кондензатори: повеќеслоен керамички, дисков керамички, повеќеслоен фолиски, цевчест керамички, полистиролски (осен и радијален), електролитски.

Спецификации

Бренд
ДРУГ БРЕНД

Тежина и димензии

Тежина
0.01 kg

Ананас ID

Шифра на производот
O8B13EU796

EAN /   код

EAN /   код
ANZ9GSS0C3
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.