Slike UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE
Slike UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE
Slike UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE
Slike UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE
Slike UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE
Slike UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE
Slike UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE
Slike UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE
Slike UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE
Slike UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE
Slike UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE
Slike UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE

UBIQUITI, UNIFI Рутер UDM SE

ALL4NET
63.152ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

The Dream Machine Special Edition (UDM SE) е конзола за управување со UniFi OS, предвидена за бизнис употреба. Со високобрза, двојна-WAN конекција (10G SFP+ и 2.5GbE RJ45 порти), Gigabit, PoE прекинувач и мрежен видео снимач (NVR) со внатрешен капацитет од 128 GB, обезбедува едноставно управување со целата мрежа. Поддржан од UniFi OS, UDM SE ви обезбедува целосна контрола на сите UniFi уреди, вклучувајќи точки за пристап, безбедносни камери, телефони и уреди за контрола на пристап.

• Процесор: Quad-core ARM® Cortex®-A57 на 1.7 GHz
• Системска меморија: 4 GB DDR RAM
• Вградено меморија: 16 GB eMMC
• Интегрирано меморија: 128 GB SSD
• Број на 1GbE порти: 8
• Број на 2.5GbE порта: 1
• Број на 10G SFP порти: 2
• PoE интерфејс: (6) PoE 15.4W, 44-57V; (2) PoE+ 30W, 50-57V
• Работна температура: -10 до 40°C

Спецификации

Бренд
UBIQUITI, UNIFI

Ананас ID

Шифра на производот
CE8C4IHGG7

EAN /   код

EAN /   код
ANTD0J3VLM
63.152ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

The Dream Machine Special Edition (UDM SE) е конзола за управување со UniFi OS, предвидена за бизнис употреба. Со високобрза, двојна-WAN конекција (10G SFP+ и 2.5GbE RJ45 порти), Gigabit, PoE прекинувач и мрежен видео снимач (NVR) со внатрешен капацитет од 128 GB, обезбедува едноставно управување со целата мрежа. Поддржан од UniFi OS, UDM SE ви обезбедува целосна контрола на сите UniFi уреди, вклучувајќи точки за пристап, безбедносни камери, телефони и уреди за контрола на пристап.

• Процесор: Quad-core ARM® Cortex®-A57 на 1.7 GHz
• Системска меморија: 4 GB DDR RAM
• Вградено меморија: 16 GB eMMC
• Интегрирано меморија: 128 GB SSD
• Број на 1GbE порти: 8
• Број на 2.5GbE порта: 1
• Број на 10G SFP порти: 2
• PoE интерфејс: (6) PoE 15.4W, 44-57V; (2) PoE+ 30W, 50-57V
• Работна температура: -10 до 40°C

Спецификации

Бренд
UBIQUITI, UNIFI

Ананас ID

Шифра на производот
CE8C4IHGG7

EAN /   код

EAN /   код
ANTD0J3VLM
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.