Selected image for VICHY Dercos energy aminexil, енергетски шампон против опаѓање на косата , 400 ml

VICHY Dercos energy aminexil, енергетски шампон против опаѓање на косата , 400 ml

1.685ДЕН

Опис на производот

Единствен шампон со Aminexil и витамини Б3/Б5* и Б6, ефикасна молекула против опаѓање на коса. За мажи и жени кои имаат проблем со слабо или зголемено опаѓање на коса. Неговата хипоалергена формула не содржи парабени. Неговата ефикасност е докажана под дерматолошки надзор.
Aminexil е молекула против опаѓање која се препорачува и која е резултат на 10 годишно истражување, а заштитена е со два патента. Неговата ефикасност е докажана во споредба со плацебо. Спречува згрутчување на колаген обвивката* за обезбедување на мекост и еластичност на ткивата кои го опкружуваат коренот и за негово подобро прицврстување во кожата на скалпот. Лабораторијата Vichy ви го предлагаат енергетскиот шампон, како дополнување на третманот против опаѓање, кој е единствениот шампон со Aminexil. Косата станува јака, посилна од коренот до врвовите.
*тестови in vitro.
На косата и е вратена силата и виталноста од коренот до врвовите
Појака коса: кај 89% од испитаниците
Ревитализирана коса: кај 90% од испитаниците
Пакување: 400 мл

Спецификации

Бренд
Vichy

Тежина и димензии

Тежина
0.44 kg

Ананас ID

Шифра на производот
9TM6XHH7DX

EAN /   код

EAN /   код
3337871322243
1.685ДЕН

Опис на производот

Единствен шампон со Aminexil и витамини Б3/Б5* и Б6, ефикасна молекула против опаѓање на коса. За мажи и жени кои имаат проблем со слабо или зголемено опаѓање на коса. Неговата хипоалергена формула не содржи парабени. Неговата ефикасност е докажана под дерматолошки надзор.
Aminexil е молекула против опаѓање која се препорачува и која е резултат на 10 годишно истражување, а заштитена е со два патента. Неговата ефикасност е докажана во споредба со плацебо. Спречува згрутчување на колаген обвивката* за обезбедување на мекост и еластичност на ткивата кои го опкружуваат коренот и за негово подобро прицврстување во кожата на скалпот. Лабораторијата Vichy ви го предлагаат енергетскиот шампон, како дополнување на третманот против опаѓање, кој е единствениот шампон со Aminexil. Косата станува јака, посилна од коренот до врвовите.
*тестови in vitro.
На косата и е вратена силата и виталноста од коренот до врвовите
Појака коса: кај 89% од испитаниците
Ревитализирана коса: кај 90% од испитаниците
Пакување: 400 мл

Спецификации

Бренд
Vichy

Тежина и димензии

Тежина
0.44 kg

Ананас ID

Шифра на производот
9TM6XHH7DX

EAN /   код

EAN /   код
3337871322243
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.