Slike ME:FIRST Протеински чоколадца  60g - Chocolate Brownie
Slike ME:FIRST Протеински чоколадца  60g - Chocolate Brownie

ME:FIRST Протеински чоколадца 60g - Chocolate Brownie

POLLEO SPORT
115ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

Највкусно фитнес задоволство!

Отсега, љубителите на чоколади ќе уживаат без каење. Совршена закуска за уживање во било кое време и било каде! Ако заборавите на појадокот или ви е потребна енергија за вашиот тренинг и во текот на работниот ден, овој десерт ќе обезбеди се што ви треба на вашето тело. Доаѓа во неодоливи вкусови што ве тера да размислувате за никаква алтернатива.

Вкусниот бар со протеини нема да остави никого рамнодушен!

Вкусно чоколадо со 19гр протеини по порција и ниска содржина на шеќер ќе ја задоволи потребата за слатко, без отстапување од вашата диета.

Практичното пакување се вклопува во секоја торба и е одлична хранлива закуска во секое време од денот. Ако одлучите да се засладите пред тренингот, квалитетни состојки ќе послужат како одличен избор.

Карактеристики:

Највкусната комбинација која му обезбедува на телото протеин

Содржи високо квалитетни хранливи материи

Совршен оброк

Мини пакетот се вклопува во секој џеб

Ниско ниво на шеќер

Нема додаден шеќер - содржи само шеќери кои природно се јавуваат

Погоден за вегетаријанци

Без палмино масло

Нема вештачки бои или конзерванси

Предупредување: Преголемата конзумација може да има лаксативно дејство.

Состојки со вкус на Chocolate jaffa:Млечни протеини, 20% засладувач чоколадо [маса од какао, засладувач (малтитол), какао путер, млечни маснотии, емулгатор (соја лецитин), ванила], засилувач на волумен (полидекстроза), стабилизатор (сируп од сорбитол), хидролизиран пченичен глутен, итн. задржување на влага (глицерол), какао маса, 2,5% намалена маст какао во прав, сончогледово масло, вкусови, сол, емулгатор (соја лецитин), засладувач (сукралоза).
Состојки со вкус на Chocolate Brownie: Млечни протеини, 20% засладувач чоколадо [маса од какао, засладувач (малтитол), какао путер, млеко маснотија, емулгатор (соја лецитин), ванила], засилувач на волумен (полидекстроза), стабилизатор (сируп сорбитол), хидролизиран глутен од пченица, итн. задржување на влага (глицерол), сончогледово масло, какао во прав со намалена маснотија 1,9%, маса од какао 1,4%, парчиња соја (соја протеин, какао во прав со намалено маснотии, скроб на тапиокин), ароми, сол, емулгатор (соја лецитин), засладувач (сукралоза)
Состојки за вкус на Cookies &Cream:Млечни протеини, бело чоколадо со засладувач 20% [засладувач (малтитол), какао путер, целото млеко во прав, емулгатор (соја лецитин), ванила], засилувач на волумен (полидекстроза), стабилизатор (сируп од сорбитол), хидролизиран глутен глутен, хидролизиран пченичен глутен задржување на влага (глицерол), грав какао 3,5%, сончогледово масло, ароми (содржат млеко), сол, емулгатор (соја лецитин), закилувачки агенс (лимонска киселина), засладувач (сукралоза).
Информации за алергени: Произведени во установа во која се обработуваат производи што содржат јајца, ореви, кикиритки, семе од сусам и други житарки што содржат глутен ('рж, јачмен, овес, ориз

Спецификации

Бренд
ME:First

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
UIRT24B7C0

EAN /   код

EAN /   код
3858892292266
115ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Највкусно фитнес задоволство!

Отсега, љубителите на чоколади ќе уживаат без каење. Совршена закуска за уживање во било кое време и било каде! Ако заборавите на појадокот или ви е потребна енергија за вашиот тренинг и во текот на работниот ден, овој десерт ќе обезбеди се што ви треба на вашето тело. Доаѓа во неодоливи вкусови што ве тера да размислувате за никаква алтернатива.

Вкусниот бар со протеини нема да остави никого рамнодушен!

Вкусно чоколадо со 19гр протеини по порција и ниска содржина на шеќер ќе ја задоволи потребата за слатко, без отстапување од вашата диета.

Практичното пакување се вклопува во секоја торба и е одлична хранлива закуска во секое време од денот. Ако одлучите да се засладите пред тренингот, квалитетни состојки ќе послужат како одличен избор.

Карактеристики:

Највкусната комбинација која му обезбедува на телото протеин

Содржи високо квалитетни хранливи материи

Совршен оброк

Мини пакетот се вклопува во секој џеб

Ниско ниво на шеќер

Нема додаден шеќер - содржи само шеќери кои природно се јавуваат

Погоден за вегетаријанци

Без палмино масло

Нема вештачки бои или конзерванси

Предупредување: Преголемата конзумација може да има лаксативно дејство.

Состојки со вкус на Chocolate jaffa:Млечни протеини, 20% засладувач чоколадо [маса од какао, засладувач (малтитол), какао путер, млечни маснотии, емулгатор (соја лецитин), ванила], засилувач на волумен (полидекстроза), стабилизатор (сируп од сорбитол), хидролизиран пченичен глутен, итн. задржување на влага (глицерол), какао маса, 2,5% намалена маст какао во прав, сончогледово масло, вкусови, сол, емулгатор (соја лецитин), засладувач (сукралоза).
Состојки со вкус на Chocolate Brownie: Млечни протеини, 20% засладувач чоколадо [маса од какао, засладувач (малтитол), какао путер, млеко маснотија, емулгатор (соја лецитин), ванила], засилувач на волумен (полидекстроза), стабилизатор (сируп сорбитол), хидролизиран глутен од пченица, итн. задржување на влага (глицерол), сончогледово масло, какао во прав со намалена маснотија 1,9%, маса од какао 1,4%, парчиња соја (соја протеин, какао во прав со намалено маснотии, скроб на тапиокин), ароми, сол, емулгатор (соја лецитин), засладувач (сукралоза)
Состојки за вкус на Cookies &Cream:Млечни протеини, бело чоколадо со засладувач 20% [засладувач (малтитол), какао путер, целото млеко во прав, емулгатор (соја лецитин), ванила], засилувач на волумен (полидекстроза), стабилизатор (сируп од сорбитол), хидролизиран глутен глутен, хидролизиран пченичен глутен задржување на влага (глицерол), грав какао 3,5%, сончогледово масло, ароми (содржат млеко), сол, емулгатор (соја лецитин), закилувачки агенс (лимонска киселина), засладувач (сукралоза).
Информации за алергени: Произведени во установа во која се обработуваат производи што содржат јајца, ореви, кикиритки, семе од сусам и други житарки што содржат глутен ('рж, јачмен, овес, ориз

Спецификации

Бренд
ME:First

Karakteristike

Boja
Без боја
Pol
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
UIRT24B7C0

EAN /   код

EAN /   код
3858892292266
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.