Slike ALKALOID Ацерола 500mg
Slike ALKALOID Ацерола 500mg

ALKALOID Ацерола 500mg

Anni Farm
395ДЕН

Боја:Виолетова

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Една таблета содржи 500 mg природен витамин Ц добиен од ацерола, цреша од Барбадос. Ацерола Алкалоид е диететски додаток во секојдневната исхрана. Витаминот Ц е есенцијален витамин којшто е растворлив во вода.
Витаминот Ц придонесува за одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем во текот на интензивни физички вежби и по нив. Витаминот Ц придонесува за нормално создавање колаген, при што се овозможува нормално функционирање на крвните садови, кожата, коските, ’рскавицата, забите и на непцата. Тој придонесува за нормален метаболизам за создавање енергија, придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и за нормално психолошко функционирање. Витаминот Ц придонесува за намалување на заморот и на исцрпеноста.
Витаминот Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.
Витаминот Ц ја зголемува апсорпцијата на железо.

Спецификации

Бренд
ALKALOID

Карактеристики

Боја на производот
Виолетова

Ананас ID

Шифра на производот
O0NNU97F22

EAN /   код

EAN /   код
5310001207106
395ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Една таблета содржи 500 mg природен витамин Ц добиен од ацерола, цреша од Барбадос. Ацерола Алкалоид е диететски додаток во секојдневната исхрана. Витаминот Ц е есенцијален витамин којшто е растворлив во вода.
Витаминот Ц придонесува за одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем во текот на интензивни физички вежби и по нив. Витаминот Ц придонесува за нормално создавање колаген, при што се овозможува нормално функционирање на крвните садови, кожата, коските, ’рскавицата, забите и на непцата. Тој придонесува за нормален метаболизам за создавање енергија, придонесува за нормално функционирање на нервниот систем и за нормално психолошко функционирање. Витаминот Ц придонесува за намалување на заморот и на исцрпеноста.
Витаминот Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.
Витаминот Ц ја зголемува апсорпцијата на железо.

Спецификации

Бренд
ALKALOID

Карактеристики

Боја на производот
Виолетова

Ананас ID

Шифра на производот
O0NNU97F22

EAN /   код

EAN /   код
5310001207106

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.