Правосмукалки

Денес не можеме да замислиме свет без правосмукалки. Ова се клучни алатки во секое домаќинство кои ни овозможуваат да ги одржуваме нашите подови и теписи чисти од прашина, нечистотија и алергени. Токму затоа важно е да одберете квалитетен и долготраен модел на правосмукалка кој ќе може со години да ни служи во одржувањето на чиста и свежа атмосфера во нашиот дом.

Прикажи повеќе

Како да одберете правосмукалки?

Kога станува збор за избор на правосмукалка, најважно е да ги разгледате функциите на различните модели и да се одлучите која одговара на вашите потреби. Некој ќе се одлучи за професионална правосмукалка со моќен мотор, додека на некој му е важно прочистувањето на воздухот во просторот па ќе избере правосмукалка на вода.

Важно при изборот е да го земете предвид типот на под во вашиот дом. Ако имате теписи тогаш ви треба модел кој има голема моќ на вшмукување, а доколку имате дрвен под, важно е да одберете модел со рамна површина со што ќе спречите гребење. Одберете правосмукалка со дополнителни алатки како што се елементи за пукнатини, четки за тапацир и продолжени стапчиња кои ќе ви го олеснат чистењето на недостапните места.

Огромен избор на правосмукалки достапни онлајн

Во нашата онлајн продавница ќе ги најдете следните модели на правосмукалки:

  • Професионални правосмукалки кои имаат моќен мотор што може да вшмукува и течности и цврсти материи. Овие модели се многу издржливи и се идеални за чистење на големи површини.
  • Правосмукалки за пепел кои се долготрајни, издржливи и дизајнирани за собирање на нечистотија од печки, камини, скари и слично. Идеални за чистење на пепел и жар.
  • Правосмукалки на вода кои користат вода за да ја заробат прашината и останатите нечистотии. Тие се добри и за прочистување на воздухот во просторијата.
  • Автомобилски правосмукалки се наменети за чистење на внатрешноста на автомобилот. Тие имаат компактен дизајн, па ќе можете да ги исчистите и најнедостапните места.

Обновете го вашиот дом со продуктите на Ананас

На Ананас ќе откриете многу корисни и практични продукти со кои ќе можете да го олесните чистењето. Освен правосмукалки, кај нас ќе најдете и џогери, метли и средства за чистење на сите површини во домот. Доколку сакате да го обновите домот, ние имаме огромна понуда на уреди за домаќинство како ладилници, шпорети, машини за перење, клими.

Нема да морате да се грижите како ќе го пренесете уредот до вашиот дом, ние ќе го направиме тоа за вас и тоа бесплатно. Во случај да не сте задоволни од изборот, може да го замените производот.

Не заборавајте да нѐ заследите на социјалните мрежи. Имаме редовни акции со попусти кои не би сакале да ги пропуштите.

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.