Selected image for ALKALOID Назопас оксиметазолин хидрохлорид 0.5Mg - 10 ml

ALKALOID Назопас оксиметазолин хидрохлорид 0.5Mg - 10 ml

170ДЕН

Опис на производот

Лекот Назопас содржи оксиметазолин хидрохлорид, кој се користи како назален деконгестив.
Стеснувајќи ги артериолите, тој го намалува отокот на носната слузница и секрецијата од носот. На тој начин, се олеснува дишењето преку носот и се ублажуваат придружните знаци на настинката. Оксиметазолинот поседува и противвоспалително и антиоксидативно дејство, како и антивирусно дејство врз одредени вируси, кои главно предизвикуваат респираторни болести.

Спецификации

Бренд
ALKALOID

Тежина и димензии

Тежина
0.25 kg

Ананас ID

Шифра на производот
O5W3KJJFLU

EAN /   код

EAN /   код
5310001229245
170ДЕН

Опис на производот

Лекот Назопас содржи оксиметазолин хидрохлорид, кој се користи како назален деконгестив.
Стеснувајќи ги артериолите, тој го намалува отокот на носната слузница и секрецијата од носот. На тој начин, се олеснува дишењето преку носот и се ублажуваат придружните знаци на настинката. Оксиметазолинот поседува и противвоспалително и антиоксидативно дејство, како и антивирусно дејство врз одредени вируси, кои главно предизвикуваат респираторни болести.

Спецификации

Бренд
ALKALOID

Тежина и димензии

Тежина
0.25 kg

Ананас ID

Шифра на производот
O5W3KJJFLU

EAN /   код

EAN /   код
5310001229245
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.