Slike BERLIN CHEMIE Prostamol uno, 30 капсули
Slike BERLIN CHEMIE Prostamol uno, 30 капсули

BERLIN CHEMIE Prostamol uno, 30 капсули

ПЗУ Аптека Полин
780ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Prostamol UNO капсулите се користат во терапија на пореметување при уринирање (проблеми при празнење на уринарната бешика) при бенигно зголемување на жлездата на простатата (бенигна хиперплазија на простатата фаза 1 и 2). Следните симптоми може да се појават ако страдате од бенигна хиперплазија на простатата:
-Потреба да уринирате често,посебно во текот на ноќта
-Слаб или испрекинат млаз на урина
-Капнување на урина
-Чувство на некомплетно празнење на уринарната бешика
-Болка при уринирање
-Пореметување во сексуалниот живот
Екстрактот од пилеста палма ја олеснува потребата за често уринирање, слабиот и испрекинат млаз на урина, чувство дека не можете комплетно да ја испразните уринарната бешика. Пред да почнете на лекувањето потребно е лекарот да постави дијагноза и да ги исклучи сериозните патолошки состојби

Спецификации

Бренд
BERLIN CHEMIE

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
SLTRP5QGM4

EAN /   код

EAN /   код
4013054002537
780ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Prostamol UNO капсулите се користат во терапија на пореметување при уринирање (проблеми при празнење на уринарната бешика) при бенигно зголемување на жлездата на простатата (бенигна хиперплазија на простатата фаза 1 и 2). Следните симптоми може да се појават ако страдате од бенигна хиперплазија на простатата:
-Потреба да уринирате често,посебно во текот на ноќта
-Слаб или испрекинат млаз на урина
-Капнување на урина
-Чувство на некомплетно празнење на уринарната бешика
-Болка при уринирање
-Пореметување во сексуалниот живот
Екстрактот од пилеста палма ја олеснува потребата за често уринирање, слабиот и испрекинат млаз на урина, чувство дека не можете комплетно да ја испразните уринарната бешика. Пред да почнете на лекувањето потребно е лекарот да постави дијагноза и да ги исклучи сериозните патолошки состојби

Спецификации

Бренд
BERLIN CHEMIE

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
SLTRP5QGM4

EAN /   код

EAN /   код
4013054002537
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.