Slike BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml
Slike BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml
Slike BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml
Slike BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml
Slike BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml
Slike BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml
Slike BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml
Slike BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml

BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml

ПЗУ Аптека Полин
1.055ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

BIODERMA SEBIUM Global 30 ml

Bioderma Sebium Global е формула за ефикасно отстранување на акни и комедони, го спречува создавањето на лузни и дамки од акни. Содржи уникатна комбинација на состојки кои го враќаат квалитетот на мастите на физиолошко ниво. Комбинацијата на правилно дозирани дерматолошки активни состојки - АХА естери, салицилна киселина и лимонска киселина - ги чисти порите и ја изедначува текстурата на кожата. Еноксолон ја смирува кожата и го ублажува црвенилото. Цинк глуконат го регулира сјајот. Глицеринот ја хидрира кожата за попријатно чувство.

• Дозирање и начин на примена: Нанесете ја кремата наутро и/или навечер на претходно исчистена кожа. Избегнувајте го пределот околу очите. Може да се користи и како основа за шминка.
• Состав: Аква/Вода/Eau, C12-13 алкил лактат, лимонска киселина, дипропилен гликол, циклопентасилоксан, натриум хидроксид, глицерин, метил метакрилат вкрстен полимер, цинк глуконат, салицилна киселина, арахидил алкохол, беметилен, -100 стеарат, силициум диоксид, ксантанска гума, арахидил глукозид, C30-45 алкил цетеарил диметикон вкрстен полимер, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, глициретинска киселина, сквалан, бакухолбилефилен, мекухолбилен, солифит 60, сорбитански изостеарат, фруктоолигосахариди , манитол, пропил галат, каприлен/каприк триглицерид, екстракт од лист од гинко билоба, рамноза, екстракт од ламинариа охролеука, мирис (парфем).

Спецификации

Бренд
Bioderma

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Бела
Како да се користи
Нанесете ја кремата наутро и/или навечер на претходно исчистена кожа. Избегнувајте го пределот околу очите. Може да се користи и како основа за шминка.
Ефект за нега на кожата
Pročišćava zapušene pore, smanjuje upalne procese, pojavu akni i ožiljaka od akni.
Состојки
Aqua/Water/Eau, C12-13 Alkyl Lactate, Citric Acid, Dipropylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Sodium Hydroxide, Glycerin, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Zinc Gluconate, Salicylic Acid, Arachidyl Alcohol, Dimethicone, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Xanthan Gum, Arachidyl Glucoside, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glycyrrhetinic Acid, Squalane, Bakuchol, Sodium Metabisulfite, Xylitol, Propylene Glycol, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Fructooligosaccharides, Mannitol, Propyl Gallate, Caprylic/Capric Triglyceride, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Rhamnose, Laminaria Ochroleuca Extract, Fragrance (Parfum).

Тежина

Волумен
30 ml

Ананас ID

Шифра на производот
323FFSH7CZ

EAN /   код

EAN /   код
3401360147508
1.055ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

BIODERMA SEBIUM Global 30 ml

Bioderma Sebium Global е формула за ефикасно отстранување на акни и комедони, го спречува создавањето на лузни и дамки од акни. Содржи уникатна комбинација на состојки кои го враќаат квалитетот на мастите на физиолошко ниво. Комбинацијата на правилно дозирани дерматолошки активни состојки - АХА естери, салицилна киселина и лимонска киселина - ги чисти порите и ја изедначува текстурата на кожата. Еноксолон ја смирува кожата и го ублажува црвенилото. Цинк глуконат го регулира сјајот. Глицеринот ја хидрира кожата за попријатно чувство.

• Дозирање и начин на примена: Нанесете ја кремата наутро и/или навечер на претходно исчистена кожа. Избегнувајте го пределот околу очите. Може да се користи и како основа за шминка.
• Состав: Аква/Вода/Eau, C12-13 алкил лактат, лимонска киселина, дипропилен гликол, циклопентасилоксан, натриум хидроксид, глицерин, метил метакрилат вкрстен полимер, цинк глуконат, салицилна киселина, арахидил алкохол, беметилен, -100 стеарат, силициум диоксид, ксантанска гума, арахидил глукозид, C30-45 алкил цетеарил диметикон вкрстен полимер, хидроксиетил акрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, глициретинска киселина, сквалан, бакухолбилефилен, мекухолбилен, солифит 60, сорбитански изостеарат, фруктоолигосахариди , манитол, пропил галат, каприлен/каприк триглицерид, екстракт од лист од гинко билоба, рамноза, екстракт од ламинариа охролеука, мирис (парфем).

Спецификации

Бренд
Bioderma

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Бела
Како да се користи
Нанесете ја кремата наутро и/или навечер на претходно исчистена кожа. Избегнувајте го пределот околу очите. Може да се користи и како основа за шминка.
Ефект за нега на кожата
Pročišćava zapušene pore, smanjuje upalne procese, pojavu akni i ožiljaka od akni.
Состојки
Aqua/Water/Eau, C12-13 Alkyl Lactate, Citric Acid, Dipropylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Sodium Hydroxide, Glycerin, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Zinc Gluconate, Salicylic Acid, Arachidyl Alcohol, Dimethicone, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Silica, Xanthan Gum, Arachidyl Glucoside, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glycyrrhetinic Acid, Squalane, Bakuchol, Sodium Metabisulfite, Xylitol, Propylene Glycol, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Fructooligosaccharides, Mannitol, Propyl Gallate, Caprylic/Capric Triglyceride, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Rhamnose, Laminaria Ochroleuca Extract, Fragrance (Parfum).

Тежина

Волумен
30 ml

Ананас ID

Шифра на производот
323FFSH7CZ

EAN /   код

EAN /   код
3401360147508
Понуди од други продавачи за истиот производ
BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml
BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml
1.053ДЕН
Кај продавачотAnni Farm
Понуди од други продавачи за истиот производ
BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml
BIODERMA Крем за лице SEBIUM Global 30ml
1.053ДЕН
Кај продавачотAnni Farm
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.