Slike BIODERMA Крема Pigmentbio Sensitive areas 75ml
Slike BIODERMA Крема Pigmentbio Sensitive areas 75ml

BIODERMA Крема Pigmentbio Sensitive areas 75ml

Anni Farm
1.218ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Првата специјализирана нега за чувствителни зони
Некои делови од телото може да бидат повеќе пигментирани од други и да изгледаат потемно.
Потекло на дисколорациите на кожата: триење од облеката, отстранување влакна или реактивност на кожата.
Pigmentbio Sensitive areas го осветлува и изедначува тенот во деловите каде има триење (колена, лакти, пазуви, бутови, препони) и во надворешните интимни делови.
Оваа нега ја смирува кожата и помага да се превенира црвенилото од моменталната иритација.
Патентираната комбинација на активни супстанции го регулира биолошкиот механизам кој предизвикува појава на темни дамки, за осветлување и оптимална превенција.
Нелепливо, немасна богата текстура.
Одлична толерантност.
Тестирано под гинеколошка и дерматолошка контрола.
Без мирис.

Спецификации

Бренд
Bioderma

Ананас ID

Шифра на производот
IYGXPBMO5S

EAN /   код

EAN /   код
3701129800096
1.218ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Првата специјализирана нега за чувствителни зони
Некои делови од телото може да бидат повеќе пигментирани од други и да изгледаат потемно.
Потекло на дисколорациите на кожата: триење од облеката, отстранување влакна или реактивност на кожата.
Pigmentbio Sensitive areas го осветлува и изедначува тенот во деловите каде има триење (колена, лакти, пазуви, бутови, препони) и во надворешните интимни делови.
Оваа нега ја смирува кожата и помага да се превенира црвенилото од моменталната иритација.
Патентираната комбинација на активни супстанции го регулира биолошкиот механизам кој предизвикува појава на темни дамки, за осветлување и оптимална превенција.
Нелепливо, немасна богата текстура.
Одлична толерантност.
Тестирано под гинеколошка и дерматолошка контрола.
Без мирис.

Спецификации

Бренд
Bioderma

Ананас ID

Шифра на производот
IYGXPBMO5S

EAN /   код

EAN /   код
3701129800096

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.