Slike BioGaia Протектис капки
Slike BioGaia Протектис капки

BioGaia Протектис капки

ПЗУ Аптека Полин
780ДЕН

Боја:Без боја

Информации за испорака

Опис на производот

BioGaia Protectis Baby капки, е додаток на храна и безбеден, едноставен и ефикасен начин за одржување на соодветна концентрација на цревната флора. Капките може да се дадат на лажица или да се додадат во млеко, вода или кој било друг соодветен пијалок или храна, што ги прави совршени за доенчиња и мали деца или за оние кои не можат да земаат таблети. Само пет капки еднаш дневно ја обезбедуваат препорачаната дневна доза од 100 милиони живи бактерии L. reuteri Protectis, дополнувајќи ја микрофлората во дигестивниот тракт.
Ја надополнува цревната микробиота кај доенчињата
100% безбеден за бебиња од првиот ден
Практично користење
Погоден за долготрајна употреба
Природно потекло – L. reuteri Protectis се добива од мајчиното млеко
Лесен за употреба - само пет капки дневно
Отпорен на најчестите антибиотици, ефикасна колонизација за време на антибиотскиот третман
Без вкус
Нивото на глутен без шеќер, лактоза е под граничната вредност на ЕУ за производите без глутен

Спецификации

Бренд
BIOGAIA

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
XEB4KY1M7A

EAN /   код

EAN /   код
7350012551841
780ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

BioGaia Protectis Baby капки, е додаток на храна и безбеден, едноставен и ефикасен начин за одржување на соодветна концентрација на цревната флора. Капките може да се дадат на лажица или да се додадат во млеко, вода или кој било друг соодветен пијалок или храна, што ги прави совршени за доенчиња и мали деца или за оние кои не можат да земаат таблети. Само пет капки еднаш дневно ја обезбедуваат препорачаната дневна доза од 100 милиони живи бактерии L. reuteri Protectis, дополнувајќи ја микрофлората во дигестивниот тракт.
Ја надополнува цревната микробиота кај доенчињата
100% безбеден за бебиња од првиот ден
Практично користење
Погоден за долготрајна употреба
Природно потекло – L. reuteri Protectis се добива од мајчиното млеко
Лесен за употреба - само пет капки дневно
Отпорен на најчестите антибиотици, ефикасна колонизација за време на антибиотскиот третман
Без вкус
Нивото на глутен без шеќер, лактоза е под граничната вредност на ЕУ за производите без глутен

Спецификации

Бренд
BIOGAIA

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
XEB4KY1M7A

EAN /   код

EAN /   код
7350012551841
Понуди од други продавачи за истиот производ
BioGaia Протектис капки
BioGaia Протектис капки
851ДЕН
Кај продавачотAnni Farm
Понуди од други продавачи за истиот производ
BioGaia Протектис капки
BioGaia Протектис капки
851ДЕН
Кај продавачотAnni Farm
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.