Selected image for BIONIKA Левикер 30 таблети

BIONIKA Левикер 30 таблети

965ДЕН

Опис на производот

Левикер® е природен додаток на исхрана кој содржи стандардизиран екстракт од Prunusmume. Супер овошјето, познато како јапонска кајсија, се користи традиционално во Азија поради неговите хепатопротективни и антиоксидативни својства.
Што содржи левикер ?
Левикер® содржи стандардизирана концентрација на олеанолна и урсолна киселина, две биоактивни природни состојки на Prunusmume, како и холин.што придонесува левикер ?
Левикер® придонесува за одржување на нормалната функција на црниот дроб и за нормален метаболизам на мастите
ПРЕПОРАЧАНО ДОЗИРАЊЕ НА ЛЕВИКЕР
Препорачано дозирање е 1 таблета Левикер® дневно да се земе со чаша вода, најдобро наутро со појадокот, во времетраење од 3 месеци.
КОГА СЕ КОРИСТИ ЛЕВИКЕР ?
Cостојби кои се карактеризираат со акумулирање на масти во црниот дроб најчесто се без симптоми и се поврзани со животен стил без движење и нездрав начин на исхрана. Дополнително Левикер® може да ја подпомогне функцијата на црниот дроб додека се употребуваат лекови кои го тераат црниот дроб “да работи прекумерно” (интензивен метаболизам).

Спецификации

Бренд
BIONIKA

Тежина и димензии

Тежина
0.31 kg

Ананас ID

Шифра на производот
LPA4K026ZI

EAN /   код

EAN /   код
5319991382336
965ДЕН

Опис на производот

Левикер® е природен додаток на исхрана кој содржи стандардизиран екстракт од Prunusmume. Супер овошјето, познато како јапонска кајсија, се користи традиционално во Азија поради неговите хепатопротективни и антиоксидативни својства.
Што содржи левикер ?
Левикер® содржи стандардизирана концентрација на олеанолна и урсолна киселина, две биоактивни природни состојки на Prunusmume, како и холин.што придонесува левикер ?
Левикер® придонесува за одржување на нормалната функција на црниот дроб и за нормален метаболизам на мастите
ПРЕПОРАЧАНО ДОЗИРАЊЕ НА ЛЕВИКЕР
Препорачано дозирање е 1 таблета Левикер® дневно да се земе со чаша вода, најдобро наутро со појадокот, во времетраење од 3 месеци.
КОГА СЕ КОРИСТИ ЛЕВИКЕР ?
Cостојби кои се карактеризираат со акумулирање на масти во црниот дроб најчесто се без симптоми и се поврзани со животен стил без движење и нездрав начин на исхрана. Дополнително Левикер® може да ја подпомогне функцијата на црниот дроб додека се употребуваат лекови кои го тераат црниот дроб “да работи прекумерно” (интензивен метаболизам).

Спецификации

Бренд
BIONIKA

Тежина и димензии

Тежина
0.31 kg

Ананас ID

Шифра на производот
LPA4K026ZI

EAN /   код

EAN /   код
5319991382336
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.