Selected image for BIOXINE Шампон за себороичен дерматит Аква термал сензитив 300ml

BIOXINE Шампон за себороичен дерматит Аква термал сензитив 300ml

740ДЕН

Опис на производот

Моќна формула за смирување на инфламацијата, чешањето, видливото луштење и лупење на кожата на скалпот.
Себореичен дерматит е папулосквамозно пореметување кое се јавува на кожата богата со лојни жлезди и себум, како скалпот, лицето и трупот.
Оваа формула која содржи цинк пиритион (коордcoинациски комплекс кој силно дејствува против првут), салицилна киселина и гликолна киселина, се бори против непопустливиот и упорен првут.
Термалната Вода богата со закрепнувачки минерали го измазнува скалпот и допринесува за заздравување и одржување на здравјето на кожата додека присуството на пробиотици помага во регулирање и одржување на природната бариера на кожата.
НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Нанесувајте 3 пати неделно, најмалку 3 недели.
Нанесете го со масирање на влажна коса, сè додека не добиете пена, и оставете да дејствува 3 минути.
Повторете го процесот доколку е потребно и убаво исплакнете ја косата.
За да добиете уште подобри резултати, препорачуваме користење на „Bioxsine шампонот за чувствителен скалп “ во другите денови или за понатамошен третман.
Исплакнете со многу вода доколку дојде до контакт со очите.

Спецификации

Бренд
BIOXINE

Тежина и димензии

Тежина
0.44 kg

Ананас ID

Шифра на производот
EOYEF202TW

EAN /   код

EAN /   код
8680512627487
740ДЕН

Опис на производот

Моќна формула за смирување на инфламацијата, чешањето, видливото луштење и лупење на кожата на скалпот.
Себореичен дерматит е папулосквамозно пореметување кое се јавува на кожата богата со лојни жлезди и себум, како скалпот, лицето и трупот.
Оваа формула која содржи цинк пиритион (коордcoинациски комплекс кој силно дејствува против првут), салицилна киселина и гликолна киселина, се бори против непопустливиот и упорен првут.
Термалната Вода богата со закрепнувачки минерали го измазнува скалпот и допринесува за заздравување и одржување на здравјето на кожата додека присуството на пробиотици помага во регулирање и одржување на природната бариера на кожата.
НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Нанесувајте 3 пати неделно, најмалку 3 недели.
Нанесете го со масирање на влажна коса, сè додека не добиете пена, и оставете да дејствува 3 минути.
Повторете го процесот доколку е потребно и убаво исплакнете ја косата.
За да добиете уште подобри резултати, препорачуваме користење на „Bioxsine шампонот за чувствителен скалп “ во другите денови или за понатамошен третман.
Исплакнете со многу вода доколку дојде до контакт со очите.

Спецификации

Бренд
BIOXINE

Тежина и димензии

Тежина
0.44 kg

Ананас ID

Шифра на производот
EOYEF202TW

EAN /   код

EAN /   код
8680512627487
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.