Selected image for BOROLA Ентан 30 капсули

BOROLA Ентан 30 капсули

605ДЕН

Опис на производот

Што содржи Entan?
Ентан содржи 80 mg проантоцианидин и 40 mg стандардизиран екстракт од гинко билоба во една капсула. Процесот на стандардизација ја обезбедува чистотата и ефикасноста на секоја капсула на Етан.
Како дејствува?
Entan го подобрува снабдувањето со крв во ретината, екстремитетите, ушите и мозокот. Го зајакнува колагенот и еластинот. Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови. Има анти-воспалително дејство. Ја забрзува циркулацијата на периферната крв и лимфата. Ги спречува тромбоцитите да се слепуваат (вид бели крвни клетки), го подобрува протокот на крв и го спречува затнувањето на садовите. Со тоа, полесно се разнесува потребниот кислород и хранливите материи. Покрај тоа, Entan има моќно антиоксидантно дејство и на тој начин ги штити садовите и клетките од оштетувачкиот ефект на слободните радикали.
Кога да се користи Entan?
Нарушено крвоснабдување во мрежницата (ретината)хронична венска и лимфатична инсуфициенција на долниот дел екстремитети (проширени вени, лимфом, хемороиди)периферни васкуларни заболувања, на пр. кај дијабетес, Raynoud-ов синдром и други.вртоглавица и тинитуспост-оперативен и пост-трауматски едемцеребрална атеросклероза
Дали постојат научни докази за Entan?
Состојките на Entan се едни од најпроучуваните природни производи во светот. Постојат стотици научни студии кои го докажуваат нивниот ефект во различни услови, како што се, на пример, оштетен ретинален проток на крв, хронична венска и лимфатична инсуфициенција на долните екстремитети, подобрување на меморијата и мисловните процеси, церебрална атеросклероза, тинитус, вртоглавица и периферна васкуларна болест.
Дали има несакани ефекти?
Кога правилно се применува, Entan е практично безопасен. Кога се дава истовремено со антикоагуланси, Entan го потенцира нивниот ефект.
Како да го користите Entan?
По 1 капсула 1-2 пати на ден по оброкот.
Како да го чуваме?
На суво место на температура под 25 ° C, недостапно за деца.

Спецификации

Бренд
BOROLA

Тежина и димензии

Тежина
0.39 kg

Ананас ID

Шифра на производот
0ZA4KZQ2UF

EAN /   код

EAN /   код
3800141900859
605ДЕН

Опис на производот

Што содржи Entan?
Ентан содржи 80 mg проантоцианидин и 40 mg стандардизиран екстракт од гинко билоба во една капсула. Процесот на стандардизација ја обезбедува чистотата и ефикасноста на секоја капсула на Етан.
Како дејствува?
Entan го подобрува снабдувањето со крв во ретината, екстремитетите, ушите и мозокот. Го зајакнува колагенот и еластинот. Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови. Има анти-воспалително дејство. Ја забрзува циркулацијата на периферната крв и лимфата. Ги спречува тромбоцитите да се слепуваат (вид бели крвни клетки), го подобрува протокот на крв и го спречува затнувањето на садовите. Со тоа, полесно се разнесува потребниот кислород и хранливите материи. Покрај тоа, Entan има моќно антиоксидантно дејство и на тој начин ги штити садовите и клетките од оштетувачкиот ефект на слободните радикали.
Кога да се користи Entan?
Нарушено крвоснабдување во мрежницата (ретината)хронична венска и лимфатична инсуфициенција на долниот дел екстремитети (проширени вени, лимфом, хемороиди)периферни васкуларни заболувања, на пр. кај дијабетес, Raynoud-ов синдром и други.вртоглавица и тинитуспост-оперативен и пост-трауматски едемцеребрална атеросклероза
Дали постојат научни докази за Entan?
Состојките на Entan се едни од најпроучуваните природни производи во светот. Постојат стотици научни студии кои го докажуваат нивниот ефект во различни услови, како што се, на пример, оштетен ретинален проток на крв, хронична венска и лимфатична инсуфициенција на долните екстремитети, подобрување на меморијата и мисловните процеси, церебрална атеросклероза, тинитус, вртоглавица и периферна васкуларна болест.
Дали има несакани ефекти?
Кога правилно се применува, Entan е практично безопасен. Кога се дава истовремено со антикоагуланси, Entan го потенцира нивниот ефект.
Како да го користите Entan?
По 1 капсула 1-2 пати на ден по оброкот.
Како да го чуваме?
На суво место на температура под 25 ° C, недостапно за деца.

Спецификации

Бренд
BOROLA

Тежина и димензии

Тежина
0.39 kg

Ананас ID

Шифра на производот
0ZA4KZQ2UF

EAN /   код

EAN /   код
3800141900859
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.