Selected image for CURAPROX Детска четки за заби до 4 години

CURAPROX Детска четки за заби до 4 години

320ДЕН

Опис на производот

Детска четка за заби CURAPROX CS Baby 4260 за нежно четкање уште со никнувањето на првото млечно забче - занимација за новороденчињата и малите деца.
Главата на четката за заби CS Baby 4260 е тесна, а нејзината површина е заштитена со мек гумен слој.
Единствените CUREN® влакна спречуваат повреда на нежната детска слузокожа.
Содржи 4260 меки CUREN® влакна со дијаметар од 0,10 mm.
Рачката на четката за заби е прилагодена за детските раце,како и за родителите.
Заоблената рачка го намалува притисокот при четкање. Направена е од нелизгачки материјал.
Со наслон за поставување во исправена положба .
Предности на четката за заби CURAPROX CS Baby 4260: - тесна глава - меки CUREN® влакна - четка за заби со наслон за поставување во исправена положба
Производител: Curaden International AG, Швајцарија

Спецификации

Бренд
Curaprox

Тежина и димензии

Тежина
0.36 kg

Ананас ID

Шифра на производот
31D7XN5YZT

EAN /   код

EAN /   код
7612412428100
320ДЕН

Опис на производот

Детска четка за заби CURAPROX CS Baby 4260 за нежно четкање уште со никнувањето на првото млечно забче - занимација за новороденчињата и малите деца.
Главата на четката за заби CS Baby 4260 е тесна, а нејзината површина е заштитена со мек гумен слој.
Единствените CUREN® влакна спречуваат повреда на нежната детска слузокожа.
Содржи 4260 меки CUREN® влакна со дијаметар од 0,10 mm.
Рачката на четката за заби е прилагодена за детските раце,како и за родителите.
Заоблената рачка го намалува притисокот при четкање. Направена е од нелизгачки материјал.
Со наслон за поставување во исправена положба .
Предности на четката за заби CURAPROX CS Baby 4260: - тесна глава - меки CUREN® влакна - четка за заби со наслон за поставување во исправена положба
Производител: Curaden International AG, Швајцарија

Спецификации

Бренд
Curaprox

Тежина и димензии

Тежина
0.36 kg

Ананас ID

Шифра на производот
31D7XN5YZT

EAN /   код

EAN /   код
7612412428100
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.