Selected image for CURAPROX Смарт ултра софт кидс четка за заби

CURAPROX Смарт ултра софт кидс четка за заби

352ДЕН

Опис на производот

CURAPROX CS 5460 ultra soft четката за заби.
Четката за заби CS 5460 ""ultra soft"" е исклучително мека и ефикасна при отстранување на забните наслаги, и околу работ на непцето.
Со нежно четкање и употреба на минимален притисок,четката го задржува својот облик и цврстина, а благодарение на малата и компактна глава ги чисти и тешко достапните места во устата.
Содржи 5460 ultra меки CUREN® влакна со дијаметар од 0,1 mm.
Четката има осумаголна дршкакоја овозможува едноставно држење и поставување на влакната под агол од 45 степени при четкањето.
Предности на четката за заби CURAPROX CS 5460: - 5460 ultra меки CUREN® влакна - мала компактна глава - осумаголна дршка за лесно држење Производител: Curaden International AG, Швајцарија

Спецификации

Бренд
Curaprox

Тежина и димензии

Тежина
0.36 kg

Ананас ID

Шифра на производот
T4D7XZY6SW

EAN /   код

EAN /   код
7612412423020
352ДЕН

Опис на производот

CURAPROX CS 5460 ultra soft четката за заби.
Четката за заби CS 5460 ""ultra soft"" е исклучително мека и ефикасна при отстранување на забните наслаги, и околу работ на непцето.
Со нежно четкање и употреба на минимален притисок,четката го задржува својот облик и цврстина, а благодарение на малата и компактна глава ги чисти и тешко достапните места во устата.
Содржи 5460 ultra меки CUREN® влакна со дијаметар од 0,1 mm.
Четката има осумаголна дршкакоја овозможува едноставно држење и поставување на влакната под агол од 45 степени при четкањето.
Предности на четката за заби CURAPROX CS 5460: - 5460 ultra меки CUREN® влакна - мала компактна глава - осумаголна дршка за лесно држење Производител: Curaden International AG, Швајцарија

Спецификации

Бренд
Curaprox

Тежина и димензии

Тежина
0.36 kg

Ананас ID

Шифра на производот
T4D7XZY6SW

EAN /   код

EAN /   код
7612412423020
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.