Slike CURAPROX Течност за испирање на уста 200мл
Slike CURAPROX Течност за испирање на уста 200мл

CURAPROX Течност за испирање на уста 200мл

Anni Farm
560ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
CURAPROX Perio Plus+ Balance течност за испирање на уста содржи 0,05% хлорхексидин (CHX) и CITROX®. Хлорхексидинот ефикасно го спречува создавањето на забните наслаги, додека CITROX® докажано го зголемува ефектот на хлорхексидинот, со пријатен вкус и не влијае врз сетилото за вкус. CITROX® е природен екстракт од девет природни биофлавоноиди од горчлив портокал. Биофлавоноидите имаат широк и моќен антибактериски ефект. Потполно е природен и нема несакани ефекти. CITROX® во комбинација со хлорхексидин има поголема ефикасност отколку хлорхексидинот поединечно. CURAPROX Perio Plus+ Balance течност за испирање на уста не содржи алкохол и не ја суши оралната слузокожа. Погодна е за долготрајна употреба (до 6 месеци). Ефикасна е кај лица со зголемен ризик од заболувања на забите и непцата. Идеална е за употреба кај лица со фиксни ортодонтски апарати и кај лица со сува уста. Во продажба се достапни следниве CURAPROX Perio Plus+ течности за уста:
Perio Plus+ Regenerate,
Perio Plus+ Protect и
Perio Plus+ Forte.
Производител: Curaden International AG,Швајцарија

Спецификации

Бренд
Curaprox

Ананас ID

Шифра на производот
YMV6C965PX

EAN /   код

EAN /   код
7612412426854
560ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
CURAPROX Perio Plus+ Balance течност за испирање на уста содржи 0,05% хлорхексидин (CHX) и CITROX®. Хлорхексидинот ефикасно го спречува создавањето на забните наслаги, додека CITROX® докажано го зголемува ефектот на хлорхексидинот, со пријатен вкус и не влијае врз сетилото за вкус. CITROX® е природен екстракт од девет природни биофлавоноиди од горчлив портокал. Биофлавоноидите имаат широк и моќен антибактериски ефект. Потполно е природен и нема несакани ефекти. CITROX® во комбинација со хлорхексидин има поголема ефикасност отколку хлорхексидинот поединечно. CURAPROX Perio Plus+ Balance течност за испирање на уста не содржи алкохол и не ја суши оралната слузокожа. Погодна е за долготрајна употреба (до 6 месеци). Ефикасна е кај лица со зголемен ризик од заболувања на забите и непцата. Идеална е за употреба кај лица со фиксни ортодонтски апарати и кај лица со сува уста. Во продажба се достапни следниве CURAPROX Perio Plus+ течности за уста:
Perio Plus+ Regenerate,
Perio Plus+ Protect и
Perio Plus+ Forte.
Производител: Curaden International AG,Швајцарија

Спецификации

Бренд
Curaprox

Ананас ID

Шифра на производот
YMV6C965PX

EAN /   код

EAN /   код
7612412426854
Понуди од други продавачи за истиот производ
CURAPROX Течност за испирање на уста 200мл
CURAPROX Течност за испирање на уста 200мл
560ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
CURAPROX Течност за испирање на уста 200мл
CURAPROX Течност за испирање на уста 200мл
560ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.