Selected image for DR.BACHEFF Проафтол спреј

DR.BACHEFF Проафтол спреј

425ДЕН

Опис на производот

ПРОАФТОЛ претставува комбинација на прополис и повеќе етерични масла кои имаат поголем број фармаколошки дејства. Производот е ефикасно средство за решавање на проблемите со афти.
Проафтол е граничен производ кој е наменет за ублажување на симптомите при афти, гингивит, стоматит, алвеолит, ерозии од неинфективна и инфективна етиологија, декубитални и рентген улкуси.
Составните компоненти на Проафтол поседуваат бактерицидно дејство против поголем број на бактерии (претежно Грам – позитивни), потоа антивирусно (Херпес симплекс и А2 вирусот на грип), антисептичко, анестетичко и антиоксидативно дејство кое е потенцирано од присуството на анестезинот.
Состав:25% прополис во разреден алкохол,Етерични масла на: жалфија (Salviae off.) 0,4 г.;Нане (Menthae piperitae) 0,6 г.;Анис (Ol.Anisi) 0,3 г.;Ментол Menthol 0,6 г.;Анестезин (Anesthesine) 3,0 г.
Дозирање: По 2-3 напрскувања, 3-4 пати на ден, половина час пред јадење.

Спецификации

Бренд
DR.BACHEFF

Тежина и димензии

Тежина
0.29 kg

Ананас ID

Шифра на производот
CJ04K0A6II

EAN /   код

EAN /   код
5319990271099
425ДЕН

Опис на производот

ПРОАФТОЛ претставува комбинација на прополис и повеќе етерични масла кои имаат поголем број фармаколошки дејства. Производот е ефикасно средство за решавање на проблемите со афти.
Проафтол е граничен производ кој е наменет за ублажување на симптомите при афти, гингивит, стоматит, алвеолит, ерозии од неинфективна и инфективна етиологија, декубитални и рентген улкуси.
Составните компоненти на Проафтол поседуваат бактерицидно дејство против поголем број на бактерии (претежно Грам – позитивни), потоа антивирусно (Херпес симплекс и А2 вирусот на грип), антисептичко, анестетичко и антиоксидативно дејство кое е потенцирано од присуството на анестезинот.
Состав:25% прополис во разреден алкохол,Етерични масла на: жалфија (Salviae off.) 0,4 г.;Нане (Menthae piperitae) 0,6 г.;Анис (Ol.Anisi) 0,3 г.;Ментол Menthol 0,6 г.;Анестезин (Anesthesine) 3,0 г.
Дозирање: По 2-3 напрскувања, 3-4 пати на ден, половина час пред јадење.

Спецификации

Бренд
DR.BACHEFF

Тежина и димензии

Тежина
0.29 kg

Ананас ID

Шифра на производот
CJ04K0A6II

EAN /   код

EAN /   код
5319990271099
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.