Selected image for DR.BACHEFF Прополис форте 25% капки

DR.BACHEFF Прополис форте 25% капки

125ДЕН

Опис на производот

Прополисот е пчелин производ познат и употребуван во народната медицина повеќе од 5.000 години.
Претставува сложен биокомплекс на активни супстанци (флавони, флавоноиди, естри, ароматични киселини, полифеноли и др.).
Микроорганизмите не покажуваат отпорност кон прополисот.
Се пијат или се накапуваат на шеќер, врел чај или млеко до 30 капки на ден, распределени во 3 дози пред јадење.
Инхалации се прават на следниот начин: 15-20 капки на 200 мл. врел чај покривајќи ја главата со крпа и силно вдишување. Истите се препорачуваат два пати на ден, особено пред спиење.

Спецификации

Бренд
DR.BACHEFF

Тежина и димензии

Тежина
0.29 kg

Ананас ID

Шифра на производот
UVZ3K8XURV

EAN /   код

EAN /   код
5319990271136
125ДЕН

Опис на производот

Прополисот е пчелин производ познат и употребуван во народната медицина повеќе од 5.000 години.
Претставува сложен биокомплекс на активни супстанци (флавони, флавоноиди, естри, ароматични киселини, полифеноли и др.).
Микроорганизмите не покажуваат отпорност кон прополисот.
Се пијат или се накапуваат на шеќер, врел чај или млеко до 30 капки на ден, распределени во 3 дози пред јадење.
Инхалации се прават на следниот начин: 15-20 капки на 200 мл. врел чај покривајќи ја главата со крпа и силно вдишување. Истите се препорачуваат два пати на ден, особено пред спиење.

Спецификации

Бренд
DR.BACHEFF

Тежина и димензии

Тежина
0.29 kg

Ананас ID

Шифра на производот
UVZ3K8XURV

EAN /   код

EAN /   код
5319990271136
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.