Selected image for DR.MITOV Ashwaganda капсули , 60 парчиња

DR.MITOV Ashwaganda капсули , 60 парчиња

834ДЕН

Опис на производот

Ашвагандата е растение од семејството Solanaceae.
Расте во топлите краишта, а се смета дека потекнува од североисточните делови на Индија.
Се нарекува уште и индиски женшен или зимска цреша. Најчесто се користи неговиот корен.
Ашвагандата е богата со низа на компоненти кои можат на различни начини да делуваат позитивно врз здравјето на нашиот организам.
Индискиот женшен се употребувал во индиската традицонална Ајурведа медицина со милениуми.
Поседува антиоксидативни, антивоспалителни и антистресни својства, заради што се смета дека може да допринесе за подобро општо здравје и долговечност.
Конкретно, сувиот екстракт од ашваганда за здравјето придонесува:
Подобра издржливост, ЕНЕРГИЧНОСТ и виталност.
Подобрување на КОНЦЕНТРАЦИЈАТА и намалување на ЗАМОРОТ.
Поддршка на здравјето на ЖЕНСКИТЕ РЕПРОДУКТИВНИ органи.
Поддршка на машката СЕКСУАЛНА и РЕПРОДУКТИВНА функција.
Состав: СУВ ЕКСТРАКТ АШВАГАНДА (Withania somnifera), микрокристална целулоза (E460), желатин, магнезиум стеарат (Е470b)

Спецификации

Бренд
DR.MITOV

Тежина и димензии

Тежина
0.32 kg

Ананас ID

Шифра на производот
LVC7XO5QPD

EAN /   код

EAN /   код
5318000020238
834ДЕН

Опис на производот

Ашвагандата е растение од семејството Solanaceae.
Расте во топлите краишта, а се смета дека потекнува од североисточните делови на Индија.
Се нарекува уште и индиски женшен или зимска цреша. Најчесто се користи неговиот корен.
Ашвагандата е богата со низа на компоненти кои можат на различни начини да делуваат позитивно врз здравјето на нашиот организам.
Индискиот женшен се употребувал во индиската традицонална Ајурведа медицина со милениуми.
Поседува антиоксидативни, антивоспалителни и антистресни својства, заради што се смета дека може да допринесе за подобро општо здравје и долговечност.
Конкретно, сувиот екстракт од ашваганда за здравјето придонесува:
Подобра издржливост, ЕНЕРГИЧНОСТ и виталност.
Подобрување на КОНЦЕНТРАЦИЈАТА и намалување на ЗАМОРОТ.
Поддршка на здравјето на ЖЕНСКИТЕ РЕПРОДУКТИВНИ органи.
Поддршка на машката СЕКСУАЛНА и РЕПРОДУКТИВНА функција.
Состав: СУВ ЕКСТРАКТ АШВАГАНДА (Withania somnifera), микрокристална целулоза (E460), желатин, магнезиум стеарат (Е470b)

Спецификации

Бренд
DR.MITOV

Тежина и димензии

Тежина
0.32 kg

Ананас ID

Шифра на производот
LVC7XO5QPD

EAN /   код

EAN /   код
5318000020238
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.