Slike Епиневрон А30
Slike Епиневрон А30

Епиневрон А30

Anni Farm
1.430ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

EPINEURON е комбинација од алфа-липоична киселина и палмитоилетаноламид (ПЕА) со витамини Б и Е и најчесто се користи за оштетување на нервите како резултат на невродегенеративни заболувања.

Дополнително, може да се користи во услови по мозочен удар, кај Алцхајмерова болест, невралгија или невропатија.


Начин на примена:

Возрасни, 1-2 таблети на ден.

Спецификации

Бренд
Bez brenda

Карактеристики

Квантитет
30
Состојки
• PEA 300mg • Алфа-липоична киселина: 300mg • Витамин Б6: 1,5 mg • Витамин Б1: 1,1 mg • Ниацин: 9mg • Магнезиум: 30mg • Цинк: 2,5 mg • Витамин Е: 7,5 mg • Витамин Б12: 2,5 mcg • SOD GliSODin: 70mg
Начин на дозирање
Возрасни 1-2 таблети на ден.

Ананас ID

Шифра на производот
J0AMUP99UI

EAN /   код

EAN /   код
8055748841523
1.430ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

EPINEURON е комбинација од алфа-липоична киселина и палмитоилетаноламид (ПЕА) со витамини Б и Е и најчесто се користи за оштетување на нервите како резултат на невродегенеративни заболувања.

Дополнително, може да се користи во услови по мозочен удар, кај Алцхајмерова болест, невралгија или невропатија.


Начин на примена:

Возрасни, 1-2 таблети на ден.

Спецификации

Бренд
Bez brenda

Карактеристики

Квантитет
30
Состојки
• PEA 300mg • Алфа-липоична киселина: 300mg • Витамин Б6: 1,5 mg • Витамин Б1: 1,1 mg • Ниацин: 9mg • Магнезиум: 30mg • Цинк: 2,5 mg • Витамин Е: 7,5 mg • Витамин Б12: 2,5 mcg • SOD GliSODin: 70mg
Начин на дозирање
Возрасни 1-2 таблети на ден.

Ананас ID

Шифра на производот
J0AMUP99UI

EAN /   код

EAN /   код
8055748841523
Понуди од други продавачи за истиот производ
Епиневрон А30
Епиневрон А30
1.380ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
Епиневрон А30
Епиневрон А30
1.380ДЕН
Кај продавачотПЗУ Аптека Полин

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.