Selected image for ESI Алое вера гел 100 мл

ESI Алое вера гел 100 мл

290ДЕН

Опис на производот

Нова формулација без парабен, од чист Алое Вера сок ладно цеден, кој нанесен на сува и оштетена кожа ја навлажнува и негува.
Благодарение на дејството на мукополисахаридите содржани во него, гелот од ЕСИ придонесува за одржување на рамнотежата на епидермисот, и зголемување на неговата цврстина. Исто така, заради своето смирувачко дејство, многу е препорачливо како ефикасно средство при иритации, црвенила и изгореници, дури и по продолжено изложување на сончеви зраци. Погоден е за сите типови на кожа, не масти и комплетно се апсорбира. Производот, исто така содржи и витамин Е и масло од Чајно дрво. Функцијата на витаминот Е е да се заштити кожата од оксидација на липидите и на тој начин спречува оксидативна деградација на незаситените масни киселини кои ги сочинуваат фосфолипидите на клеточната мембрана. Маслото од Чајно дрво е од суштинско значење, добиено е со дестилација на пареа на листовите од Melaleuca alternifolia и е познато по своите антимикробни својства. Алое вера доаѓа од растенија одгледувани без употреба на пестициди и хемиски ѓубрива.

Спецификации

Бренд
ESI

Тежина и димензии

Тежина
0.37 kg

Ананас ID

Шифра на производот
GY34KVULCI

EAN /   код

EAN /   код
8008843002214
290ДЕН

Опис на производот

Нова формулација без парабен, од чист Алое Вера сок ладно цеден, кој нанесен на сува и оштетена кожа ја навлажнува и негува.
Благодарение на дејството на мукополисахаридите содржани во него, гелот од ЕСИ придонесува за одржување на рамнотежата на епидермисот, и зголемување на неговата цврстина. Исто така, заради своето смирувачко дејство, многу е препорачливо како ефикасно средство при иритации, црвенила и изгореници, дури и по продолжено изложување на сончеви зраци. Погоден е за сите типови на кожа, не масти и комплетно се апсорбира. Производот, исто така содржи и витамин Е и масло од Чајно дрво. Функцијата на витаминот Е е да се заштити кожата од оксидација на липидите и на тој начин спречува оксидативна деградација на незаситените масни киселини кои ги сочинуваат фосфолипидите на клеточната мембрана. Маслото од Чајно дрво е од суштинско значење, добиено е со дестилација на пареа на листовите од Melaleuca alternifolia и е познато по своите антимикробни својства. Алое вера доаѓа од растенија одгледувани без употреба на пестициди и хемиски ѓубрива.

Спецификации

Бренд
ESI

Тежина и димензии

Тежина
0.37 kg

Ананас ID

Шифра на производот
GY34KVULCI

EAN /   код

EAN /   код
8008843002214
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.