0 thumbnail image for ESI Пробиотик со живи млечни ферменти и витамини од групата Б Fermental 15 капсули 104272.0
1 thumbnail image for ESI Пробиотик со живи млечни ферменти и витамини од групата Б Fermental 15 капсули 104272.0
Selected image for ESI Пробиотик со живи млечни ферменти и витамини од групата Б Fermental 15 капсули 104272.0
Selected image for ESI Пробиотик со живи млечни ферменти и витамини од групата Б Fermental 15 капсули 104272.0

ESI Пробиотик со живи млечни ферменти и витамини од групата Б Fermental 15 капсули 104272.0

173ДЕН

Опис на производот

• ПРОБИОТСКА ПОДДРШКА: Ферменталните капсули содржат живи млечни ферментирани бактерии кои придонесуваат за здравјето на цревниот тракт и помагаат во одржување на рамнотежата на бактериската флора, особено по антибиотска терапија или промени во исхраната.

• ВИТАМИНИ ОД Б ГРУПА: Покрај пробиотиците, овој додаток во исхраната е збогатен со витамини од групата Б, кои се клучни за одржување на енергетскиот метаболизам и нервниот систем, како и за спречување на недостаток на витамини кој може да се појави поради дијареа.

• ЕКСТРАКТ ОД АЛОЕ ВЕРА: Концентрираниот екстракт од алое вера во Fermental обезбедува дополнителна поддршка за здравјето на цревата, делувајќи смирувачки и помагајќи да се зачува здравата цревна флора.

• ГАСТРОПРОТЕКТИВЕН ЕФЕКТ: Специјалната формула со гастропротективни млечни ферменти обезбедува пробиотиците да поминат низ желудникот неоштетени и директно да стигнат до цревата, каде што ги вршат своите благотворни ефекти.

• ПРИРОДНИ КАПСУЛИ: Капсулите се направени од растителни влакна добиени со ферментација на тапиока, без вештачки бои и адитиви, што ги прави идеален избор за вегани и вегетаријанци.

Fermental е внимателно дизајниран производ кој комбинира пробиотици, витамини Б и алое за да обезбеди сеопфатна поддршка за вашиот дигестивен систем. Овој додаток во исхраната е особено корисен за одржување на здрава цревна флора, која може да биде нарушена од различни фактори, вклучувајќи ја исхраната и употребата на антибиотици. Неговата уникатна формула им овозможува на пробиотиците да дејствуваат онаму каде што е најпотребно - во цревата, обезбедувајќи максимална ефикасност.

Покрај тоа, Fermental е збогатен со витамини од групата Б кои се неопходни за бројни телесни функции, вклучувајќи го енергетскиот метаболизам и одржувањето на здравјето на нервниот систем. Додавањето екстракт од алое вера дополнително го смирува и го поддржува здравјето на цревниот тракт.

За оние кои се грижат за своето здравје и преферираат природни производи, Fermental нуди капсули направени од растителни влакна, без глутен и ГМО, што го прави погоден за вегетаријанци и вегани.

Земете го Fermental како дел од вашата дневна рутина и погрижете се вашиот дигестивен систем да функционира оптимално. Пробајте го овој природен пат за подобро здравје на цревата и целокупна благосостојба.

Спецификации

Бренд
ESI

Тежина и димензии

Тежина
0.28 kg

Карактеристики

Квантитет
15.0
Како да се користи
1 капсула на ден
Без глутен
Да

Ананас ID

Шифра на производот
U644KAG8OA

EAN /   код

EAN /   код
8008843007127
173ДЕН

Опис на производот

• ПРОБИОТСКА ПОДДРШКА: Ферменталните капсули содржат живи млечни ферментирани бактерии кои придонесуваат за здравјето на цревниот тракт и помагаат во одржување на рамнотежата на бактериската флора, особено по антибиотска терапија или промени во исхраната.

• ВИТАМИНИ ОД Б ГРУПА: Покрај пробиотиците, овој додаток во исхраната е збогатен со витамини од групата Б, кои се клучни за одржување на енергетскиот метаболизам и нервниот систем, како и за спречување на недостаток на витамини кој може да се појави поради дијареа.

• ЕКСТРАКТ ОД АЛОЕ ВЕРА: Концентрираниот екстракт од алое вера во Fermental обезбедува дополнителна поддршка за здравјето на цревата, делувајќи смирувачки и помагајќи да се зачува здравата цревна флора.

• ГАСТРОПРОТЕКТИВЕН ЕФЕКТ: Специјалната формула со гастропротективни млечни ферменти обезбедува пробиотиците да поминат низ желудникот неоштетени и директно да стигнат до цревата, каде што ги вршат своите благотворни ефекти.

• ПРИРОДНИ КАПСУЛИ: Капсулите се направени од растителни влакна добиени со ферментација на тапиока, без вештачки бои и адитиви, што ги прави идеален избор за вегани и вегетаријанци.

Fermental е внимателно дизајниран производ кој комбинира пробиотици, витамини Б и алое за да обезбеди сеопфатна поддршка за вашиот дигестивен систем. Овој додаток во исхраната е особено корисен за одржување на здрава цревна флора, која може да биде нарушена од различни фактори, вклучувајќи ја исхраната и употребата на антибиотици. Неговата уникатна формула им овозможува на пробиотиците да дејствуваат онаму каде што е најпотребно - во цревата, обезбедувајќи максимална ефикасност.

Покрај тоа, Fermental е збогатен со витамини од групата Б кои се неопходни за бројни телесни функции, вклучувајќи го енергетскиот метаболизам и одржувањето на здравјето на нервниот систем. Додавањето екстракт од алое вера дополнително го смирува и го поддржува здравјето на цревниот тракт.

За оние кои се грижат за своето здравје и преферираат природни производи, Fermental нуди капсули направени од растителни влакна, без глутен и ГМО, што го прави погоден за вегетаријанци и вегани.

Земете го Fermental како дел од вашата дневна рутина и погрижете се вашиот дигестивен систем да функционира оптимално. Пробајте го овој природен пат за подобро здравје на цревата и целокупна благосостојба.

Спецификации

Бренд
ESI

Тежина и димензии

Тежина
0.28 kg

Карактеристики

Квантитет
15.0
Како да се користи
1 капсула на ден
Без глутен
Да

Ананас ID

Шифра на производот
U644KAG8OA

EAN /   код

EAN /   код
8008843007127
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.